Apel do Unii Wrześnian

Kiedy wiele lat temu po raz pierwszy usłyszałem o sterylizacji suk oraz kastracji psów (samców), byłem oburzony. – Sam się wykastruj! – pomyślałem.

Moim zdaniem 14:57 26-04-20193 3

To odezwała się rzecz jasna męska solidarność: jak można pozbawić faceta największej życiowej przyjemności?! Podobnie z samiczkami. I to jest właśnie największy błąd, jaki można popełnić w relacjach ze zwierzętami. Zwierzęta to nie ludzie. One „myślą” i odczuwają inaczej niż my, podlegają innym prawidłowościom. W szczególności – im nie jest do szczęścia potrzebny seks dla przyjemności. Nie cierpią, gdy tego nie mają.

Znam dziesiątki psów i kotów po sterylizacji i po kastracji – potrafią być bardzo szczęśliwe mimo tego „braku”. Kynolodzy wiedzą o tym od dawna i są w tym zgodni. Także w kynoterapii (dogoterapii) lepiej sprawdzają się np. samce, które nigdy nie kryły, bo te, które kryły, stają się bardziej harde i niezależne. Z tego względu jeszcze raz apeluję do radnych, zwłaszcza Unii Wrześnian, o podjęcie na sesji mądrej decyzji ustanawiającej w naszej gminie darmową sterylizację i kastrację.

Waldemar Śliwczyński

redaktor naczelny "Wiadomości Wrzesińskich"

Thumb tem podsumowanie dai

Damian Idzikowski

14:57 26-04-2019