Alarmy bombowe we wrzesińskich szkołach średnich

Dziś rano (7 maja), kilkanaście minut przed godz. 8.00, do wrzesińskich strażaków dotarła informacja o bombie podłożonej w Liceum Ogólnokształcącym we Wrześni. 

oświata 08:55 07-05-20194 39

Natychmiast zabezpieczono teren wokół szkoły. Uczniowie, którzy właśnie dziś przystępują do egzaminu maturalnego z matematyki, do czasu zakończenia działań policji, czekali na boisku. Ostatecznie, alarm uznano za fałszywy i maturzyści mogli wejść do szkoły.

Kilka minut później policja i strażacy interweniowali w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących we Wrześni, gdzie także miała być podłożona bomba. Na szczęście i tym razem skończyło się na strachu.

Największy stres przeżywali dzisiaj maturzyści z Zespołu Szkół Politechnicznych, gdzie najpóźniej ogłoszono alarm bombowy. Z naszych informacji wynika, że przeprowadzenie egzaminu maturalnego stanęło tam pod dużym znakiem zapytania. 

- Trwają procedury żeby można było ten egzamin przeprowadzić. Uczniowie zostali wpuszczeni już do sali. Nic więcej nie mogę teraz powiedzieć - usłyszeliśmy od wicedyrektor ZSP kilkanaście minut po godz. 9.00. 

Dodajmy, że podobny alarm ogłoszono wczoraj (6 maja) w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 we Wrześni. On także okazał się fałszywy.

Thumb zrzut ekranu 2016 12 30 o 12.21.24

Dorota Tomaszewska

08:55 07-05-2019