After birds, czyli po ptokach. Krzysztof Hanke na finał IV Śląskich Szlagierów w Amfiteatrze

No i już. Za nami dwanaście występów czwartej edycji najpopularniejszego cyklu koncertowego we Wrześni. Na sam koniec Śląskich Szlagierów 2019 wystąpił znany i lubiany Krzysztof Hanke.

kultura 20:04 15-09-20190 1

Zaczęło się 23 czerwca, skończyło się 15 września. W tym czasie każdej niedzieli wrzesiński amfiteatr zapełniał się niemal do ostatniego miejsca. Niektórzy przychodzili już na godzinę przed występem, by z poduszkami i prowiantem zająć ulubione miejscówki i poplotkować ze znajomymi.

Publiczność na ostatnim tegorocznym wystepie

Ostatni występ zaczął się nietypowo. Na scenie pojawiła się agentka artystyczna zapraszanych artystów, Agnieszka Wajs, wspólnie z Szymonem Krajniakiem z Urzędu Miasta i Gminy Września, czyli pomysłodawcą i koordynatorem całego cyklu.

Agnieszka Wajs i Szymon Krajniak

– Pomysł na szlagiery podpatrzyłem w Telewizji Silesia. Gdy widziałem tam tłumy bawiące się na śląskich biesiadach, pomyślałem, że to może udać się także we Wrześni. Przekonałem burmistrza i oto jesteśmy na finale czwartej edycji! – mówił S. Krajniak. Dodajmy, że od samego początku wszystkie koncerty są bezpłatne. Nie inaczej będzie w zapowiedzianej już przyszłorocznej edycji.

Tymczasem na wielki finał w tym roku wystąpił Krzysztof Hanke, aktor, satyryk, piosenkarz i osobowość telewizyjna. Choć, jak sam przyznał, wolałby być celebrytą tylko, że boi się wytatuować. Lider kabaretu Rak traktuje siebie z dużym dystansem i tego samego oczekuje od publiczności. Artysta śmieje się przede wszystkim z siebie samego, swojego wzrostu czy słabej znajomości angielskiego, ale zaraz potem z widzów, kolegów po fachu, Ślązaków, polityków, obcokrajowców...

Krzysztof Hanke

Rozmowę z Krzysztofem Hanke będzie można przeczytać w najbliższym wydaniu „Wiadomości Wrzesińskich”. Znajdzie się tam również szersze podsumowanie tegorocznego cyklu. Poniżej więcej zdjęć z dzisiejszego występu i nagranie wykonane przez Agnieszkę Wajs.

Thumb tem podsumowanie dai

Damian Idzikowski

20:04 15-09-2019