Adoptuj, nie kupuj! Psy ze schroniska potrafią kochać bezgranicznie

1 lipca obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Psa, dlatego zdecydowaliśmy się poświęcić Temat tygodnia czworonożnym przyjaciołom.

temat tygodnia 11:39 03-07-2018 3

Chcielibyśmy skupić się nie na zadbanych i kochanych kanapowcach, ale na psach, które w schronisku czekają na człowieka. We wrzesińskim przytulisku przebywa średnio od 50 do 90 psów. Wielu „bezdomniakom” udaje się znaleźć dom dzięki wolontariuszom ze Stowarzyszenia Psi-Jaciel, którzy organizują adopcje. Na ich miejsce ciągle przybywają jednak nowe znajdki.

W piątkowym wydaniu „WW” napiszemy, jak można pomóc porzuconym psom. Opiszemy też wzruszające historie ludzi, którzy przygarnęli czworonogi. Dlaczego zdecydowali się na adopcję? Czego nauczyli się od swoich psich przyjaciół?

Ankieta

Czy zdecydowałbyś się na adopcję psa ze schroniska?

Chcielibyśmy też tradycyjnie poprosić Was o odpowiedź na kilka pytań. Czy jesteście właścicielami psów? Czy warto mieć psa? Czy myśleliście kiedyś o adopcji psa ze schroniska? 

Co Waszym zdaniem można zrobić, aby porzuconych psów nie przybywało? Czy pomogłyby akcje edukacyjne, dofinansowanie do sterylizacji, wysokie kary finansowe dla osób porzucających zwierzęta?

Czekamy na Wasze opinie.

Thumb go dziewicz2

Joanna Goździewicz

11:39 03-07-2018 3