A jednak! Trwa likwidacja placu zabaw. Drabinki znikają z Parku Hrabiny

Plac zabaw w Parku Miejskim im. Dzieci Wrzesińskich we Wrześni zlokalizowany obok dawnego wybieku dla wielbłądów należał do niezwykle uczęszczanych. 

aktualności 08:03 06-08-20209 60

Do jego zalet należały bezpieczna lokalizacja (z dala zarówno od ulic, jak i Wrześnicy) i zacienienie zapewniane przez wiekowe drzewa. Można było odnieść wrażenie, że ta frekwencja cieszy władze: pojawiały się kolejne urządzenia, w 2017 roku blisko placu pojawiła się ławeczka umożliwiająca karmienie piersią w intymnych warunkach połączona z przewijakiem. Starsze dzieci i część rodziców łapała liczne w parku Pokemony.

Obecnie jednak infrastruktura placu znika. Zostanie przeniesiona na nowy plac, w okolicy Wrzesińskiego Ośrodka Kultury. O planach likwidacji placu zabaw napisaliśmy 25 lipca – w artykule znajduje się też opis planowanego przy WOK-u placu.

Ankieta

Która lokalizacja placu zabaw jest lepsza: okolice wybiegu dla wielbłądów czy WOK-u?

– Plac zabaw wybudowany w 2018 r. w parku przy ul. Suwalskiej „przybliżył” się do osiedla Sławna o około 200 metrów, a nowy plac zabaw „przybliży się” o około 300 metrów do osiedla Kościuszki – poinformował wtedy burmistrz Tomasz Kałużny. Nie wyjaśnił, co stanie się z działką w parku.

Decyzja spotkała się z zaskoczeniem lokalnej społecznośći, tym bardziej, że nie odbyły się konsultacje społeczne. Teraz wiadomo już, że sprawa jest przesądzona: na plac wjechał ciężki sprzęt.

Gdy dokumentowaliśmy ostatnie chwile lubianego placu, trafiliśmy na dwie mamy.

– Nie mogę zrozumieć, dlaczego go likwidują. Ten plac był super. Idealna lokalizacja. Ten na Waltra Łąkach jest z jednej strony blisko drogi, z drugiej jest rzeka. I przede wszystkim to nieznośne słońce! Żadnego cienia! Nie da się tam wysiedzieć, smażymy się! – narzekała pierwsza.
– Może właśnie o to chodziło, że na Waltra Łąkach frekwencja była zbyt niska i trzeba było przenieść ten plac? – zastanawiała się druga.

Ankieta

Która lokalizacja placu zabaw jest lepsza: okolice wybiegu dla wielbłądów czy Waltra Łąki?

Ankieta

Jak powinno wyglądać podejmowanie decyzji o likwidacji placu zabaw?

Thumb anna tess go%c5%82embiowska fot idzikowski 1

Anna Tess Gołębiowska

08:03 06-08-2020