70-lecie powstania Państwowego Technikum Weterynaryjnego we Wrześni. Zapraszamy na zjazd

Placówka dziś znana jako Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących powstała 70 lat temu, wówczas pod nazwą Państwowego Technikum Weterynaryjnego we Wrześni. Z tej okazji organizowany jest zjazd połączony z balem absolwentów.

oświata 23:28 26-01-20205 3

70. rocznicę powstania będzie obchodzić w 2020 r. Państwowe Technikum Weterynaryjne we Wrześni. Funkcjonujące wcześniej jako samodzielna placówka, później weszło w skład Zespołu Szkół Rolniczych, a dziś jest częścią Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących we Wrześni.

– Kochani Absolwenci, nie może Was zabraknąć na tak pięknym jubileuszu! Przybywajcie z kraju i ze świata! – ogłosiła społeczność szkolna, wzywając do zaklepania w kalendarzu daty 23 maja 2020 r. – Technikum to szkoła niebędąca jedynie instytucją. To przede wszystkim żywa, społeczna tkanka tworzona przez pokolenia uczniów, dyrektorów i nauczycieli, którzy pozostawili w niej cząstkę siebie, swoje serca i myśli. Planowany jubileusz niech stanie się wielkim świętem wspomnień i wzruszeń jej absolwentów. Niech powrót w stare, szkolne mury sprawi, że odżyją najpiękniejsze obrazy z przeżytych tu lat młodości. Dla nas, organizatorów, będzie to próba zmierzenia się z wieloletnią tradycją szkoły i jej renomą, wypracowaną między innymi przez Was, Drodzy Absolwenci.

W programie jubileuszu są: msza święta w kościele farnym, uroczysty przemarsz przez miasto w towarzystwie Wrzesińskiej Orkiestry Dętej, akademia w Pałacu na Opieszynie (połączona z wykonaniem grupowego zdjęcia) oraz zwiedzanie szkoły. Wieczorem – bal absolwenta w Margeritcie. Dla osób spoza Wrześni istnieje opcja zakwaterowania w internacie. 

20 stycznia na stronie Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących ukazały się bardziej szczegółowe informacje na temat zjazdu.  Oto one:

Szanowni Państwo!

Absolwenci i nauczyciele Państwowego Technikum Weterynaryjnego we Wrześni

W tym roku będziemy obchodzić 70-lecie powstania Państwowego Technikum Weterynaryjnego we Wrześni.

Z tej okazji zapraszamy Państwa do wzięcia udziału w uroczystościach jubileuszowych, które odbędą się dnia 23 maja 2020 r.

Państwowe Technikum Weterynaryjne we Wrześni funkcjonujące wcześniej jako niezależna placówka, później już w ramach Zespołu Szkół Rolniczych, a od 2002 roku Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących to szkoła, niebędąca jedynie instytucją. To przede wszystkim żywa, społeczna tkanka tworzona przez pokolenia uczniów, dyrektorów i nauczycieli, którzy pozostawili w niej cząstkę siebie, swoje serca i myśli. Planowany jubileusz niech stanie się wielkim świętem wspomnień i wzruszeń jej absolwentów. Niech powrót w stare, szkolne mury sprawi, że odżyją najpiękniejsze obrazy z przeżytych tu lat młodości.

Dla nas, organizatorów, będzie to próba zmierzenia się z wieloletnią tradycją szkoły i jej renomą, wypracowaną między innymi przez Was, Drodzy Absolwenci.

Zapraszamy naszych Miłych Gości w sentymentalną podróż do krainy przeszłości. Liczymy na Państwa obecność oraz aktywne współtworzenie przebiegu uroczystości.

Ramowy program obchodów

22 maja 2020 (piątek)

16.00 – 23.00 – zakwaterowanie uczestników uroczystości jubileuszowych – internat Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących, ul. Kaliska 2A (dla chętnych, po wcześniejszej deklaracji – decyduje kolejność zgłoszeń).

23 maja 2020 (sobota)

9.30 – msza święta/kościół farny we Wrześni;

10.30 – przemarsz z udziałem Wrzesińskiej Orkiestry Dętej do Pałacu na Opieszynie, złożenie kwiatów przy pomniku im. Dzieci Wrzesińskich;

11.00 – 13.00 – uroczysta akademia, pamiątkowe zdjęcie grupowe;

13.00 – 17.00 – obiad (w internacie, dodatkowo płatny), wizyta

w szkole, zwiedzanie wystawy okolicznościowej, spotkania klasowe (ZSTiO, ul. Kaliska 2a), możliwość wykonania zdjęć klasowych w cenie 15 zł;

18.00 – BAL ABSOLWENTA (Pałac na Opieszynie, restauracja Margeritta)

24 maja 2020 (niedziela)

do godz. 13.00 – śniadanie i wykwaterowanie

ZESTAWIENIE KOSZTÓW:

* uczestnictwo w ZJEŹDZIE wraz z uroczystym BALEM w Pałacu na Opieszynie – 260 zł

* uczestnictwo w ZJEŹDZIE bez udziału w BALU – 80 zł

Istnieje również możliwość skorzystania z dodatkowych usług: śniadanie – 10 zł (za jedno), obiad – 20 zł oraz nocleg – 35 zł (za jeden).

Ramowy program wydarzenia jest dostępny tutaj, a tutaj znajduje się formularz zgłoszeniowy wraz z numerem konta.

Thumb anna tess go%c5%82embiowska fot idzikowski 1

Anna Tess Gołębiowska

23:28 26-01-2020