24 pary walczyły na piasku w turnieju o puchar burmistrza

Organizatorzy zawodów, działacze KPS Progress, zaproponowali uczestnikom trzy turnieju. W niedzielne na boiskach WOS-R przy Gnieźnieńskiej osobno rywalizowały kobiety i młodzież, grano też „opena”.

siatkówka 19:16 16-06-20190 4
Kacper Leracz mija blok Roberta Brzóstowicza

- Turniej, choćby ze względów szkoleniowych, miał się odbyć w maju. Niestety, pogoda była wówczas fatalna – tłumaczył termin imprezy Jarosław Grępka.

Pojedynek kolegów z I ligi. Libero Patryk Ligocki próbuje przeskoczyć środkowego Roberta Brzóstowicza

Do rywalizacji w turnieju o formule open przystąpiło 10 męskich par. Pewnie triumfowali srebrni medaliści mistrzostw Wielkopolski juniorów Patryk Ligocki i Kacper Leracz. W finale pokonali dobrze znanych z występów w pierwszoligowym APP Krispol Wiktora Matuszaka i Roberta Brzóstowicza. Trzecie miejsce przypadło miłosławianom Bartoszowi i Tomaszowi Rzepkom.

Finał kobiet. Natalia Kaniewska i Wiktoria Jagodzińska (w niebieskich topach) wygrały z Nikolą Betler i Urszulą Jerzykiewicz

W turnieju kobiet grały sześć duetów juniorek. Wrześnianki Natalia Kaniewska i Wiktoria Jagodzińska pokonały w finale miłosławianki Nikolę Betler i Urszulę Jerzykiewicz. Brązowe medale przypadły Idze Sroce i Michalinie Rakowskiej.

Brązowe medalistki. Atakuje Michalina Rakowska, a na efekt akcji oczekuje Iga Sroka
Tu role się odwróciły

Do rywalizacji w turnieju młodzieżowym przystąpiło 8 par. Równych sobie nie mieli Filip Fibich i Jakub Kubczak. Drugie miejsce przypadło Łukaszowi Kosmowskiemu i Jackowi Kempińskemu, a trzecie Konradowi Jankowskiemu i Cezaremu Mikołajczakowi.

Thumb ww nowacki

Leszek Nowacki

19:16 16-06-2019