24-godzinna Sztafeta Po Światełko Do Nieba ruszy po raz kolejny

W sobotę, 12 stycznia na stadionie ZSTiO we Wrześni po raz kolejny wystartuje Sztafeta Po Światełko Do Nieba. Wspólne bieganie oprócz popularyzacji zdrowego stylu życia będzie miało na celu wsparcie finansowe XXVII Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

lekkoatletyka 16:27 08-01-20190 0

Tradycyjnie już organizatorem sztafety jest Klub Biegacza „Kosynier” wspierany przez Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących we Wrześni, Wrzesiński Ośrodek Kultury oraz Wrzesińskie Obiekty Sportowo-Rekreacyjne. Patronat honorowy nad imprezą sprawuje Burmistrz Miasta i Gminy Września, a patronat tytularny Beetter – DRINK SPOR.

24-godzinna Sztafeta Po Światełko Do Nieba wystartuje już o godzinie 20.00 w sobotę, 12 stycznia 2019 r. Koniec biegania nastąpi natomiast o godzinie 20.00 w niedzielę, 13 stycznia. Uczestnikiem imprezy może zostać każda osoba wyrażająca wolę biegania oraz osoby uprawiające nordic walking. W czasie trwania imprez każdy biega dystans według własnego uznania. W ramach sztafety przewidziane jest współzawodnictwo zespołów. W skład zespołu może wchodzić nieokreślona ilość zawodników. Zwycięży ten zespół, który w ciągu 24 godzin przebiegnie łącznie największą ilość kilometrów. Osoby, które w pakiecie startowym chcą otrzymać pamiątkowy medal oraz numer startowy muszą dokonać zgłoszenia u organizatorów oraz uiścić stosowną opłatę.

- W tym roku zgodnie z założeniami WOŚP rezygnujemy w trakcie trwania imprezy z fajerwerków i rac. Prosimy wszystkich tych, którzy zamierzają stanąć na starcie biegu w sobotę o godzinie 20.00 o zabranie ze sobą telefonów komórkowych. Symbolicznym światełkiem do nieba będzie odpalenie latarek w telefonach. Przygotowaliśmy wiele rzeczy na licytację, z której uzyskane środki zasilą konto WOŚP. W sobotę przed rozpoczęciem biegu będzie licytowana kolacja ufundowana przez firmę Ignasiak Sport dla pięciu osób w towarzystwie Tomasza Szymkowiaka i pięciu osób w towarzystwie Łukasza Lonki. Będą licytowane także kolce należące do Marcina Lewandowskiego, koszulki Łukasza i Jacka Lonki, puchary za zdobycie mistrzostwa Polski przez Łukasza i Jacka Lonkę, będą gadżety typowe dla WOŚP. Wylicytować będzie można także dowóz na ślub stylowym autem z lat 60-tych. Za opłatą do puszki cały czas będzie można raczyć się sokiem z buraka ufundowanym i produkowanym przez firmę VIN-KON Beetter – DRINK SPOR z Konina. Jak zwykle będziemy gościnni, tradycyjnie już będzie zupa, kawa, herbata i słodycze. Zapraszamy chętnych do przyniesienia ciasta upieczonego przez siebie – przedstawia główny organizator imprezy Robert Klimczak.

Thumb ww czerniak

Robert Czerniak

16:27 08-01-2019