16 zarzutów dla młodego mężczyzny. 19-latka zatrzymano w Gulczewie

Prokurator wydał postanowienie o przedstawieniu 16 zarzutów mieszkańcowi powiatu gnieźnieńskiego. Ten został złapany w Gulczewie na kradzieży citroena C2. 

na sygnale 14:14 11-12-20197 0

– Jak się później okazało 19-latek prowadził swój przestępczy proceder na terenie powiatów ościennych – informuje Adam Wojciński, rzecznik Komendy Powiatowej Policji we Wrześni. 

Nad sprawą policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji we Wrześni pracowali od momentu zatrzymania mężczyzny, które miało miejsce 4 grudnia o 5.00 w Gulczewie (gm. Września). Po kradzieży auta mężczyźnie udało się odjechać, ale został zatrzymany w tej samej miejscowości. Auto warte 5 tys. wróciło do właściciela. 

– Po przybyciu na miejsce policjantów z pionu kryminalnego i zebraniu wstępnych informacji, zaczęły pojawiać się nowe fakty. Okazało się, że 19-latek wcześniej tj. z 3 na 4 grudnia br. z Gniezna ukradł peugeota partnera, którym z powodu braku paliwa dojechał tylko do Gulczewa – opowiada A. Wojciński. – W wyniku podjętych kroków przez kryminalnych, przy 19-latku znalezione zostały dokumenty wystawione na różne osoby oraz komplety kluczyków od kilku marek samochodów. To wszystko dało podstawę do ustalenia osób, które mógł zatrzymany również okraść. Po zapoznaniu się ze zgromadzonym materiałem Prokurator Prokuratury Rejonowej we Wrześni wydał postanowienie o przedstawieniu mieszkańcowi powiatu gnieźnieńskiego 16 zarzutów w tym za kradzieże pojazdów, telefonów komórkowych oraz dokumentów. 

Ponieważ 19-latek prowadził działalność przestępczą na terenie ościennych powiatów, może okazać się, że nie skończy się na 16 zarzutach. Sprawa jest w toku.

19-latek okazał się bardzo „przedsiębiorczy”. Niestety przy okazji łamał prawo. Fot. KPP we Wrześni
Policjanci zatrzymali dowody, które wystarczyły do postawienia 16 zarzutów. Fot. KPP we Wrześni

Thumb anna tess go%c5%82embiowska fot idzikowski 1

Anna Tess Gołębiowska

14:14 11-12-2019