1200 maseczek ma już nowych właścicieli. Wolontariuszki szyją kolejne

Lekarze, policjanci, listonosze, strażacy – to tylko część osób, które otrzymały maseczki od wolontariuszek z Wrześni i okolic. 

aktualności 23:38 30-03-20200 3

Zaczęło się od tego, że Joanna Dams spontanicznie kupiła belę materiału i zaczęła ciąć materiał na maseczki. Potem napisała na Facebooku z pytaniem, czy ktoś wsparłby ją w szyciu. Zgłosiło się kilka osób. Gdy nagłośniliśmy na portalu Wrzesnia.info.pl oraz w „Wiadomościach Wrzesińskich”, pojawili się kolejni wolontariusze, a także sponsorzy bel materiałów.

– Dziękuję wolontariuszkom, pracowitym dziewczynom, które jak mróweczki szyją maseczki! Kobietki, które szyją we własnych domach, są wolontariuszkami, nikt im za to nie płaci. Bardzo chciałabym wszystkim podziękować za mega zaangażowanie i poświęcenie! Działamy dalej, mając na uwadze hasło: „Jak nie nosisz maseczki w miejscu publicznym, to roznosisz!” – komentuje Joanna Dams. – Bardzo nisko kłaniamy się panu Przemkowi Gibowskiemu, który wspomógł nas finansowo w zakupie materiałów niezbędnych do uszycia maseczek. Takie same ukłony i podziękowania składamy firmie OL-TEH i pani Danucie Sobczak z Kołaczkowa, która również przyczyniła się do zakupu materiałów. Wszystkim nam życzę zdrowia i cierpliwości. Dopilnujmy jednocześnie, aby nasi czcigodni seniorzy pozostali w domach, bo z mojej obserwacji wynika, że nie są oni zbytnio zdyscyplinowani. Zostańmy w domu! – apeluje.

Do tej pory wolontariuszki przekazały:

• 450 maseczek Szpitalowi Powiatowemu we Wrześni

• 300 maseczek Szpitalowi Powiatowemu w Środzie Wielkopolskiej

• 90 maseczek Komendzie Powiatowej Policji we Wrześni

• 100 maseczek listonoszom z Wrześni

• 50 maseczek Ochotniczej Straży Pożarnej z Kołaczkowa

• 30 maseczek pielęgniarkom środowiskowym z Kołaczkowa

• 50 maseczek Ośrodkowi Wspomagania Dziecka i Rodziny w Kołaczkowie

• 80 maseczek Domowi Pomocy Społecznej we Wrześni

• 50 maseczek Schronisko dla Osób Bezdomnych w Zielińcu

• 80 maseczek Komendzie Powiatowej Straży Pożarnej we Wrześni

Teraz aktywistki szyją maseczki dla Szpitala w Słupcy.

– Jest to inicjatywa wynikająca z poczucia powagi sytuacji i chęci pomocy osobom szczególnie narażonym na zarażenie się wirusem. Maseczki są szyte ze środków własnych oraz firm i ludzi dobrej woli, którzy wspierają nas finansowo – wyjaśnia Joanna Dams.

Gdyby ktoś zechciał ufundować więcej bawełny albo dołączyć do akcji szycia maseczek, może skontaktować się z Joanną Dams pod adresem pindrasia@onet.eu.

Nie jest to jedyna akcja pomocowa dla Szpitala Powiatowego we Wrześni.

– Parę dni temu Oddział Ratunkowy we Wrześni również dostal maseczki od Pana Piotra z Poznania, ale potrzeby są ogromne. Dziękujemy wszystkim! – poinformowała nas Agnieszka Matłoka.

Przypominamy też o trwających zbiórkach: Stowarzyszenia Projekt Września, Stowarzyszenia Freelab, Stowarzyszenia Aktywny Fyrtel i kibiców Lecha Poznań oraz o zbiórce rzeczowej. Jeśli chcecie zaofiarować pomoc sąsiadom, „Wiadomości Wrzesińskie” opublikują za darmo ogłoszenia drobne dotyczące wsparcia w pandemii.

Jeśli Wy też wspieracie Szpital Powiatowy we Wrześni lub innych potrzebujących w związku z epidemią, dajcie nam znać! Czekamy pod adresem redakcja@wrzesnia.info.pl oraz pod numerem 513 331 510.

***

Czytaj „Wiadomości Wrzesińskie” bez wychodzenia z domu! Przypominamy, że nasz tygodnik istnieje też w postaci cyfrowej, więc możecie zapoznać się z najnowszymi informacjami z powiatu wrzesińskiego nawet przebywając w kwarantannie. Cyfrowe wydanie najnowszego numeru „Wiadomości Wrzesińskich” kupicie tutaj.

Thumb anna tess go%c5%82embiowska fot idzikowski 1

Anna Tess Gołębiowska

23:38 30-03-2020