Teatr Otczapy ma 10 lat. Tak wyglądał jubileuszowy spektakl

Okrągły jubileusz grupa uczciła drugą premierą „Uciekającego samolotu”. 

kultura 22:27 28-12-20193 0

Na spektakl Teatr Otczapy zaprosił 28 grudnia do klubu muzycznego „Trójka”.

Tradycyjnie za reżyserię odpowiadała Elżbieta Górczyńska, która 10 lat temu założyła teatr. Na scenie pokazało się 10 aktorów. Z okazji jubileuszu przygotowali dla swojej reżyserki 10 prezentów – po jednym za każdy rok wspólnej pracy.

W spektaklu wystąpili tak jak przy pierwszej premierze: Michalina Matuszak, Dominika Stawska, Anna Wardęska, Anastazja Żak, Szymon Kokoszka, Kuba Meller i Kuba Wiącek, a także troje nowych aktorów: Wojciech Kowalski, Joanna Mrozek i Marta Barwinek.

Autorem sztuki  „Uciekający samolot” jest młody bułgarski scenarzysta Kamen Donew. Składają się na nią cztery pozornie niepowiązane wątki. Wątkiem przewodnim jest „Sytuacja krytyczna”, rozgrywająca się w tytułowym samolocie. Stewardessa na pokładzie proponuje napoje i przekąski trzem rozkapryszonym pasażerkom i wszystko wskazuje na to, że oglądamy komedię... do momentu, gdy czwarty pasażer wstaje i wyciąga broń. Okazuje się jednak, że nie jest członkiem żadnej organizacji terrorystycznej, a jedynie... szuka miłości.

Z początku obserwowaliśmy po prostu absurdalne sytuacje w samolocie. W roli stewardessy Dominika Stawska.
Potem zrobiło się groźnie. Wojciech Kowalski i Anastazja Żak

Wokół poszukiwania miłości i szczęścia krążą też pozostałe trzy wątki, przedstawiający ludzi obserwujących samolot z ziemi. Marguerite i Ramzes to dawni kochankowie, którzy wciąż na siebie wpadają, choć kobieta wyszła za mąż za innego, bogatszego mężczyznę. Inna kobieta spotyka mężczyznę potrąconego przez samochód i otacza go opieką, zaś lekarz zatrzymany przez kontrolerkę w tramwaju za brak biletu otacza ją opieką, gdy ta nagle omdlewa. 

Marguerite (Anastazja Żak) i Ramzes (Kuba Meller) stanowią nietypową parę
Miłość możemy spotkać w najdziwniejszych miejscach. Szymon Kokoszka i Michalina Matuszak
Kontrolerka (Anna Wardęska) zachowywała się opryskliwie wobec lekarza (Kuba Wiącek), ale gdy potrzebowała pomocy, ten nie potrafił przejsć obok niej obojętnie
Publika przyjęła występ z entuzjazmem

Tradycyjnie już artyści z Teatru Otczapy otrzymali głośne owacje. Nie zabrakło też kwiatów i prezentów od przyjaciół teatru.

Przyjaciele Teatru Otczapy obsypali artystów kwiatami i prezentami
Gratulacje od wicestarosty Waldemara Grzegorka
Wiceburmistrz Artut Mokracki reprezentował ratusz
Elżbieta Górczyńska promieniała
Na scenę zaproszono też weteranów Teatru Otczapy

Po spektaklu natomiast fani mogli porozmawiać z aktorami przy barze... a później wziąć udział w wieczorku wspomnieniowym. Elżbieta Górczyńska zaprezentowała archiwalne zdjęcia i nagrania, a aktorzy (dawni i obecni) przytaczali anegdotki o działalności grupy.

Podróż sentymentalna przywoływała uśmiechy na twarze aktorów i ich przyjaciół

Po spektaklu aktorzy mogli odetchnąć przy drinkach

Więcej zdjęć ze spektaklu oraz ze spotkania urodzinowego Teatru Otczapy prezentujemy w galerii poniżej.

Tak wygladała pierwsza premiera „Uciekającego samolotu”.

Thumb anna tess go%c5%82embiowska fot idzikowski 1

Anna Tess Gołębiowska

22:27 28-12-2019