A+ A A-

Śniegowy prezent od Ratusza dla dzieci (galeria)

czwartek, 23.01.2014, 11:28
Sztuczna górka znajduje się przy ul. Suwalskiej Sztuczna górka znajduje się przy ul. Suwalskiej  

Miłośnicy zjeżdżania na sankach mogą już korzystać ze sztucznej górki przy ulicy Suwalskiej we Wrześni.Górkę na zlecenie Ratusza naśnieżyli pracownicy wrzesińskiej Spółdzielnia Usług Rolniczych i Transportowych.

Śnieg na zawołanie powstał przy użyciu prądu, gazu i wody z Wrześnicy. W procesie wykorzystywana jest m.in. pompa ssawna zasilana ze skrzynki energetycznej, butla gazowa do schładzana wody, oraz armatka wodna ze specjalnym wentylatorem. 

– Można już przychodzić z sankami od środy, czyli od 22 stycznia. Dzisiaj już tylko poprawiamy wczorajsze prace, aby zjazdy były bezpieczniejsze –powiedział nam jeden z pracowników spółdzielni.

Przypomnijmy, że górka powstała w 2007 roku z inicjatywy burmistrza Tomasza Kałużnego. To jedna z kilku atrakcji na szlaku Promenady Porajów.

Sztuczny pagórek był niemal bezkosztowy, w ramach porozumienia z Ratuszem o wzajemnym świadczeniu usług usypała go firma Strabag, która budowała lokalny odcinek autostrady.

Do budowy wykorzystano niemal 18 tys. m3 piasku, czyli 1415 wywrotek. (kul)

Ostatnio zmieniany czwartek, 23.01.2014, 11:56

Najczęściej komentowane

najnowsze komentarze

Społeczności

Wydawca portalu

Wiadomości Wrzesińskie oraz Wydawnictwo KROPKA J.W.Śliwczyńscy. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie oraz wykorzystywanie materiałów bez zgody, zabronione. Redakcja nie odpowiada za treści publikowane w komentarzach oraz w dyskusjach na forum dokładając jednak wszelkich starań do procesu moderacji tych naruszających netykietę.