Digital detox

czwartek, 05.01.2017, 11:47

To hasło coraz popularniejsze. Chodzi o to, żeby dla własnego zdrowia robić sobie od czasu do czasu przerwy w obcowaniu ze światem cyfrowym, czyli przede wszystkim porzucać na określony czas telefony, tablety, komputery, a nawet telewizory. 

Dzisiaj, kiedy patrzy się na wrzesińską ulicę, a nasila się to zjawisko w pociągach, autobusach, a nawet lokalach gastronomicznych, widać, że prawie wszyscy młodzi ludzie wpatrzeni są w ekrany, a w lub na uszach mają słuchawki. 

To szaleństwo nasila się, a będzie jeszcze gorzej. Jak będzie u nas za 10 lat, już dziś jest w Seulu. To już nie film science-fiction, to rzeczywistość. Wciąż nienażarte koncerny, takie jak Samsung, Google, Facebook, Apple czy Microsoft, zrobią wszystko, żeby na stałe połączyć nas ze swoimi cyfrowymi gadżetami, żeby nawet nasz sen odbywał się pod ich kontrolą. 

Na szczęście ruch digital detox staje się coraz popularniejszy. Naprawę świata zacznij od siebie, więc w weekendy rezygnuję z internetu. Ciekawe, czy wytrzymam... 

Waldemar Śliwczyński

redaktor naczelny „Wiadmości Wrzesińskich”

Społeczności

Wydawca portalu

Wiadomości Wrzesińskie oraz Wydawnictwo KROPKA J.W.Śliwczyńscy. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie oraz wykorzystywanie materiałów bez zgody, zabronione. Redakcja nie odpowiada za treści publikowane w komentarzach oraz w dyskusjach na forum dokładając jednak wszelkich starań do procesu moderacji tych naruszających netykietę.