A+ A A-

Byle do wiosny

piątek, 30.12.2016, 12:43

Niezwykle trudno ocenić jaki to był rok dla Wrześni. Cieszy na pewno otwarcie fabryki Volkswagena, ale póki co pracuje ona jakby na jedną trzecią gwizdka, czyli na jedną zmianę, więc zamiast zapowiadanych trzech tysięcy zakład zatrudnia niewiele ponad tysiąc osób. Jak zapewnia szefostwo, jest to sytuacja normalna, bo potrzeba czasu zanim taki kolos nabierze rozpędu. 

Zamieszanie wokół burmistrza Kałużnego z kolei trudno uznać za korzystne dla miasta. Jemu samemu z pewnością nie pracuje się teraz zbyt dobrze, a i tzw. otoczenie biznesowe z pewnością ewentualne decyzje w sprawie lokalizacji fabryk we Wrzesińskiej Strefie Aktywności Gospodarczej, uzależnia od rozwoju wydarzeń. Nie oszukujmy się – Tomasz Kałużny dla potencjalnych inwestorów jest gwarantem stabilizacji i korzystnego klimatu. 

Tak czy siak, jestem optymistą i na 2017 patrzę przez różowe okulary, tym bardziej, że do kalendarzowej wiosny pozostały już tylko 83 dni. Wszystkiego dobrego, Drodzy Czytelnicy!

Waldemar Śliwczyński

redaktor naczelny „Wiadomości Wrzesińskich”

Społeczności

Wydawca portalu

Wiadomości Wrzesińskie oraz Wydawnictwo KROPKA J.W.Śliwczyńscy. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie oraz wykorzystywanie materiałów bez zgody, zabronione. Redakcja nie odpowiada za treści publikowane w komentarzach oraz w dyskusjach na forum dokładając jednak wszelkich starań do procesu moderacji tych naruszających netykietę.