A+ A A-

Demokratyczna norma

piątek, 30.12.2016, 12:42

Mijający rok przyniósł niespodzianki w życiu społeczno-politycznym naszego kraju, które nie tylko trudno zaakceptować, ale trudno zrozumieć. Jedną z najgorszych rzeczy jakie mogły się wydarzyć, to próby ograniczania aktywności mediów. 

Mam wrażenie, że niektóre z działań podejmowanych na najwyższych szczeblach politycznych, są inspirowane sytuacją w Polsce sprzed 40-50 lat. Wydawać by się mogło, że nigdy już czegoś takiego nie doświadczymy. A jednak doświadczamy. 

„Mądry Polak po szkodzie, lecz tym przysłowiem się kupi, że i przed szkodą i po szkodzie głupi” – czyżbyśmy jako naród naprawdę niczego się nie nauczyli? Znowu mamy słuchać radia Wolna Europa, żeby się dowiedzieć, co się naprawdę dzieje? 

Ci, którzy mają możliwość sprawdzenia w mediach zagranicznych jak wyglądają relacje o Polsce, mają dostęp do informacji bardziej obiektywnych. Tyle, że fragmentarycznych. Odebranie społeczeństwu możliwości wglądu w prace rządu poprzez ograniczanie obecności mediów, jest zamachem na podstawowe wolności. 

Życzyć by sobie można, by w Nowym Roku wszystko wróciło do demokratycznej normy.

Hanna Mamzer

socjolog, prezes stowarzyszenia Czysta Nekla

Społeczności

Wydawca portalu

Wiadomości Wrzesińskie oraz Wydawnictwo KROPKA J.W.Śliwczyńscy. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie oraz wykorzystywanie materiałów bez zgody, zabronione. Redakcja nie odpowiada za treści publikowane w komentarzach oraz w dyskusjach na forum dokładając jednak wszelkich starań do procesu moderacji tych naruszających netykietę.