A+ A A-

Na Święta wracamy do domu...

piątek, 23.12.2016, 11:13

Tak śpiewają Ania Rusowicz i Marek Piekarczyk. Przyznam, że te proste, a może nawet banalne słowa bardzo mnie wzruszają. Rzeczywiście, słowa: dom, rodzina, wszyscy... w tym jedynym w roku dniu wigilijnym nabierają szczególnego znaczenia. 

Cały rok możemy gdzieś gonić, być w rozjazdach, ale w Wigilię chcemy być u siebie i ze swoimi. Dodatkowym wzruszeniem i żalem napełnia mnie myśl o tym, że jest tak wiele rodzin, które nawet w Wigilię nie są razem, a najgorzej mają ci, którym w mijającym roku zmarł ktoś bliski. 

To będzie pierwsza Gwiazdka bez Niej, bez Niego. To jest straszne. W naszym powiecie odchodzi rocznie około 600 osób, co oznacza, że dla co najmniej 600 rodzin te Święta wcale wesołe nie będą. Pomyślmy o nich, pomódlmy się za nich, jeśli ktoś wierzy. 

Taki już ten świat jest porąbany, wszystko się miesza, narodziny i śmierć. Obok nas są i szczęśliwi, którym szczęście odbiera dech, i tacy, którym źle. Bądźmy dla siebie po prostu dobrzy. 

Waldemar Śliwczyński

redaktor naczelny „Wiadomości Wrzesińskich”

Społeczności

Wydawca portalu

Wiadomości Wrzesińskie oraz Wydawnictwo KROPKA J.W.Śliwczyńscy. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie oraz wykorzystywanie materiałów bez zgody, zabronione. Redakcja nie odpowiada za treści publikowane w komentarzach oraz w dyskusjach na forum dokładając jednak wszelkich starań do procesu moderacji tych naruszających netykietę.