A+ A A-

Życzenia otwarte

piątek, 23.12.2016, 11:12

Miniony rok w pewnym momencie wydawał się straszny, ale te nieprzyjemne wydarzenia uruchomiły całą masę wydarzeń pozytywnych. Okazuje się, że stare powiedzenie: „nic nie dzieje się bez przyczyny”, ma bardzo dużo sensu. 

W obliczu obserwacji życia społeczno-kulturowego w Polsce w tej chwili, życzę wszystkim nam, żeby nadchodzący okres refleksji i przynajmniej chwilowego wyciszenia przyniósł nam namysł nad tym, jaką naukę z tego wszystkiego wyciągnąć. Jak właśnie te nieprzyjemne zdarzenia, czasem nie do zaakceptowania, „przerobić” na źródło wiedzy – o sobie, o innych, o relacjach. 

Życzę nam wszystkim, umiejętności uczenia się na błędach, nie tylko swoich, wyciągania wniosków i żeby to wszystko zachęcało nas do życia z poczuciem, że robimy rzeczy wartościowe i ważne. 

Zgadzać się wszyscy nie musimy, bo nie o to chodzi – ale żeby chciało nam się rozmawiać, przepraszać, ale i podawać rękę. I szukać konstruktywnych rozwiązań dla kwestii, które nas absorbują. 

Spokoju nam życzę, odwagi, siły, działań i komunikacji z „otwartą przyłbicą”, by otaczała nas uczciwość i godność. 

Hanna Mamzer

socjolog, prezes stowarzyszenia Czysta Nekla

Społeczności

Wydawca portalu

Wiadomości Wrzesińskie oraz Wydawnictwo KROPKA J.W.Śliwczyńscy. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie oraz wykorzystywanie materiałów bez zgody, zabronione. Redakcja nie odpowiada za treści publikowane w komentarzach oraz w dyskusjach na forum dokładając jednak wszelkich starań do procesu moderacji tych naruszających netykietę.