A+ A A-

Wyśpiewać niepodległość (galeria)

piątek, 11.11.2016, 16:40

W wigilię Święta Niepodległości odbyły się XI Wrzesińskie Śpiewanki z chórem Camerata.Tradycyjnie już 10 listopada Camerata zaprosiła mieszkańców Wrześni i okolic do WOK-u na wspólne śpiewanie pieśni i piosenek patriotycznych. W tym roku można zabrzmiały też utwory biesiadne, m.in. "Pije Kuba do Jakuba" czy "Pojedziemy na łów". Do śpiewanie nie trzeba było nikogo zachęcać, tym bardziej, że dyrygowała niepowtarzalna Domicela Cierpiszewska.

Wystąpiły także dzieci z klasy III C SSP nr 1 pod opieką Małgorzaty Pieczyńskiej oraz Chór Dziecięcy WOK-u, którym dyryguje Liliana Kucza.

W tym roku nie było konkursów historycznych dla publiczności, ponieważ chórzyści wszystkie nagrody zdecydowali przeznaczyć dla małych wykonawców.

Wrześnianom wyraźnie podoba się taka forma uczczenia niepodległości, bo sala pękała w szwach. Na widowni zasiadły całe rodziny. Z Cameratą śpiewało kilka pokoleń. Najbardziej Śpiewanki spodobały się najmłodszym, którzy pokazali, że piosenki patriotyczne świetnie nadają się też do tańca.(jog)

 

 

Najczęściej komentowane

najnowsze komentarze

Społeczności

Wydawca portalu

Wiadomości Wrzesińskie oraz Wydawnictwo KROPKA J.W.Śliwczyńscy. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie oraz wykorzystywanie materiałów bez zgody, zabronione. Redakcja nie odpowiada za treści publikowane w komentarzach oraz w dyskusjach na forum dokładając jednak wszelkich starań do procesu moderacji tych naruszających netykietę.