A+ A A-

Głośne i kolorowe Święto Niepodległości (galeria)

piątek, 11.11.2016, 12:46

Tegoroczne wrzesińskie obchody 11 listopada składały się z żelaznych punktów programu i paru nowości.Zaczęło się oczywiście od tradycyjnej uroczystej mszy w kościele farnym z udziałem pocztów sztandarowych i Wrzesińskiej Orkiestry Dętej.

Następnie liczni uczestnicy w rytm orkiestrowych marszów przeszli pod pomnik 68. Pułku Piechoty. W tym roku w przemarszu po raz pierwszy znalazła się kilkunastometrowa flaga, którą nieśli harcerze z Hufca ZHP Wrzos. 

Pod pomnikiem wartę honorową pełnili członkowie Grupy Rekonstrukcji Historycznej Niezłomni 1945. Okolicznościową przemowę wygłosił Bolesław Święciochowski, prezesa Wrzesińskiego Towarzystwa Kulturalnego.

Po złożeniu kwiatów przez liczne delegacje, oraz głośnym salucie armatnim wykonanym przez braci kurkowych, harcerze wypuścili w niebo białe i czerwone balony.

Ostatnio zmieniany piątek, 11.11.2016, 12:49

Najczęściej komentowane

najnowsze komentarze

Społeczności

Wydawca portalu

Wiadomości Wrzesińskie oraz Wydawnictwo KROPKA J.W.Śliwczyńscy. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie oraz wykorzystywanie materiałów bez zgody, zabronione. Redakcja nie odpowiada za treści publikowane w komentarzach oraz w dyskusjach na forum dokładając jednak wszelkich starań do procesu moderacji tych naruszających netykietę.