polecamy przeczytać:


A+ A A-

Przeprowadzka latem

poniedziałek, 09.02.2015, 14:33

Rozpoczęta w czerwcu minionego roku budowa nowej siedziby „Wiadomości Wrzesińskich” idzie zgodnie z planem. Choć po drodze nie zabrakło zmian i niespodzianek. Prace na budowie przy ul. Kaliskiej trwają nieustannie. Tempo udało się utrzymać także dzięki zmianie inwestycyjnej strategii. 

– Odstąpiliśmy od pomysłu, aby całość budował jeden generalny wykonawca, ponieważ jego wyłanianie trwało zbyt długo. Przeszliśmy na system gospodarczy, tzn. sami zlecamy prace poszczególnym wykonawcom – przyznaje Waldemar Śliwczynski, redaktor naczelny „WW”.

Największą pracę do tej pory wykonała firma Wexel, która jesienią oddała budynek w otwartym stanie surowym. Zlecenie to było dla wrzesińskiego przedsiębiorstwa sporym wyzwaniem, ze względu na wymogi projektu. 

Poznańskie biuro Ultra-Architects zaprojektowało nowoczesny tarasowy budynek, który wspiera się na ogromnej metalowej kratownicy. Poza tym większość ścian nośnych została wykonana z betonu architektonicznego, czego we Wrześni dotąd nie znano. 

Obecnie trwa „zamykanie” stanu surowego. W tej chwili na budowie przy ul. Kaliskiej pracuje kilka firm. Poznański Fortis zakłada okna i drzwi, a niedługo rozpocznie montaż metalowej perforowanej elewacji. 

Firma Garte ze Swarzędza wykończy dach i zielone tarasy. Spółka Adama Warczygłowy z Miłosławia zakłada instalacje wodno-kanalizacyjne, ogrzewanie oraz klimatyzację. 

Tadeusz Chołuj odpowiada za instalacje elektryczne, a Zenon Waszak – za drobne prace budowlane i zagospodarowanie działki. 

Cztery pierwsze firmy mają zakończyć prace do końca marca. Na wiosnę Dalkia ma dociągnąć na działkę przyłącze miejskiej sieci ciepłowniczej. Już teraz do budynku podciągnięty jest internet. 

– Mamy nadzieję, że przeprowadzka z ul. Fromborskiej nastąpi latem tego roku. Już teraz zapraszamy wszystkich mieszkańców do odwiedzin naszej nowej siedziby. Cały parter przeznaczony jest dla gości, w tym klientów biura ogłoszeń oraz nowej kawiarenki – zachęca W. Śliwczyński.

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 09.02.2015, 14:38

Społeczności

Wydawca portalu

Wiadomości Wrzesińskie oraz Wydawnictwo KROPKA J.W.Śliwczyńscy. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie oraz wykorzystywanie materiałów bez zgody, zabronione. Redakcja nie odpowiada za treści publikowane w komentarzach oraz w dyskusjach na forum dokładając jednak wszelkich starań do procesu moderacji tych naruszających netykietę.