A+ A A-

Drugie zwycięstwo Orkana (galeria)

niedziela, 18.12.2016, 11:21

Uczestniczące w Grupie Mistrzowskiej rozgrywek trzeciej ligi kobiet siatkarki Orkana odniosły drugie zwycięstwo w tej fazie rozgrywek. W sobotnie popołudnie wrześnianki pokonały Barycz Janków Przygodzki.

Pierwsze dwa sety meczu rozgrywanego przy ulicy Kaliskiej okazały się niezwykle wyrównane. Przyjezdne miały nawet piłkę setową na 2:0. Wyglądało na to, że strata przez Orkan drugiej partii może doprowadzić do gładkiej przegranej 0:3. Tak się jednak nie stało.

W pierwszej fazie seta rozpoczynającego mecz Orkan prowadził 8:6. Potem siatkarki z Jankowa Przygodzkiego zdobyły kilka punktów pod rząd wychodząc na prowadzenie 12:8. Po trzech udanych atakach Katarzyny Wyrozumialskiej i dwóch punktowych zagrywkach Zuzanny Kaczmarek wrześnianki doprowadziły jednak do stanu 13:13. Od tego momentu nastąpiła gra punkt za punkt. W końcówce rozgrywanej na przewagi lepsze okazały się jednak przyjezdne wygrywając 26:24.

Od początku drugiej partii siatkarki Orkana szybko odskoczyły od przeciwniczek utrzymując przez długi czas przewagę 4-5 punktów. W pewnym momencie wrześnianki zaczęły popełniać błędy seriami, zwłaszcza przy odbiorze piłki z zagrywki, co pprzyjezdnym pozwoliło doprowadzić do wyrównania 22:22. Doszło do dramatycznej końcówki, w której zawodniczki Jankowa Przygodzkiego miały nawet piłkę setową. Ostatecznie wygrały jednak wrześnianki 27:25.

Trzeci i czwarty set wygrany przez gospodynie miał podobny przebieg. Wrześnianki od samego początku odskakiwały na kilka punktów, by po chwili stracić prawie całą przewagę. W środkowej części setów zawodniczki Orkana ponownie potrafiły zdobyć kilka oczek z rzędu i tej przewagi nie oddały już do samego końca wygrywając trzecią partię 25:20 i czwartą 25:19.

Rywalizację w Grupie Mistrzowskiej w roku 2016 siatkarki Orkana zakończyły wygraną we własnej hali 3:0 z SPS Słupca i 3:1 z Baryczą Janków Przygodzki oraz wyjazdową porażką 0:3 z UKS Śmigiel. Następny mecz Orkan rozegra już w 2017 roku, wrześnianki 7 stycznia we własnej hali podejmować będą VII LO SMS Kalisz.

Orkan zagrał w składzie: Gąsiorek, Góral, Kaczmarek, Rakowska, Wyrozumialska, Jaroszewska, Stelmach (libero), Zgolińska (libero) oraz Tadeusz i Kaniewska

III liga kobiet, Orkan Września – Barycz Janków Przygodzki 3:1 (24:26, 27:25, 25:20, 25:19)

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 19.12.2016, 13:54