A+ A A-

Bez lewego skrzydła nie ma wygranej

sobota, 17.12.2016, 20:43
Marcin Iglewski i tym razem obił blok rywali Marcin Iglewski i tym razem obił blok rywali

W sobotnim meczu ze Ślepskiem Suwałki wrzesińscy siatkarze nie zdołali ugrać nawet seta. Świąt nie spędzą w dobrych nastrojach.

Do pojedynku z liderem I ligi APP Krispol przystąpił bez kolejnych dwóch kontuzjowanych zawodników. Na trybunach zasiedli Adam Banasiak i Krzysztof Zapłacki, obaj przyjmujący, co miało niebagatelne znaczenie dla przebiegu meczu. Z kłopotami zdrowotnymi boryka się też atakujący Łukasz Karpiewski. Jednak przy dobrze dysponowanym w sobotę Marcinie Iglewskim fakt ten nie był decydujący.

Po wyrównanym początku meczu, goście odjechali w połowie pierwszego seta. Wrześnianie próbowali gonić, w samej końcówce zbliżyli się na jeden punkt, ale nie zdołali skończyć kontry. Choć Marcin Iglewski grał jak za najlepszych sezonów, to na lewym skrzydle było fatalnie ze skutecznością. W pierwszej odsłonie na siedem ataków z czwartej strefy Mateusz Jasiński i Damian Dobosz skończyli jeden.

W kolejnych setach w tym elemencie nie było lepiej i nawet dobre zagrywki Witalija Szczitkowa nie rekompensowały strat na lewym skrzydle.

Przegrywając 0:2 w setach kibice byli już pewni, że mecz nie potrwa długo. Jeszcze nigdy w tym sezonie przegrywając dwoma setami nie zdołaliśmy ugrać choćby seta. Część z fanów jeszcze na długo przed ostatnim gwizdkiem zaczęło opuszczać halę.

W piątkowym wydaniu "WW" napiszemy nieco więcej o otoczce meczu, między innymi o pożegnaniu arbitra Andrzeja Bandosza. Zamieścimy więcej statystyk i postaramy się też podsumować pierwsze trzy miesiące rozgrywek I ligi. (len)

I liga: APP Krispol - Ślepsk Suwałki 0:3 (23, 21, 18)
I set: 3:4, 8:7, 10:12, 11:16, 17:20, 23:25
II set: 4:3, 6:8, 12:9, 16:14, 18:20, 21:25
III set: 2:4, 5:8, 7:12, 13:16, 16:20, 18:25
APP Krispol: Szczitkow (5 pkt), Iglewski (19), Jasiński (9), Dobosz (4), Szczygielski (6), Schmidt (4) i Matuszak oraz Matula i Karpiewski (2)

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 19.12.2016, 14:48