A+ A A-

APP Krispol odpadł w Nysie z pucharu

środa, 14.12.2016, 19:33

Szósta runda Pucharu Polski okazała się dla wrześnian ostatnią. W środowy wieczór nasi siatkarze przegrali ze Stalą 0:3 i nie zagrają w dalszej części rozgrywek z zespołami PlusLigi.

Wrześnianie świetnie weszli w mecz. W połowie pierwszej partii prowadzili 13:7. Powoli jednak tracili dużą przewagę. Gospodarze od stanu 17:20 zdobyli pięć kolejnych piłek i ostatecznie wygrali tę partię.

W drugiej odsłonie gra zespołów falowała. Stal prowadziła 5:1, by już po chwili przegrywać 6:8. Pomarańczowi małą przewagę potrafili utrzymać do stanu 17:16. Końcówka niestety należała do rywali.

Trzeci set okazał się ostatnim. Na początku gra przebiegała według schematu "punkt za punkt". Od 9:9 gospodarze zdobyli dwie kolejne piłki, a potem powiększali przewagę do pięciu punktów. Krispolowcy próbowali walczyć, zmniejszyli straty do 19:20. Na więcej przeciwnik już nie pozwolił.

Marzenia o powetowaniu sobie strat ligowych w Pucharze Polski spełzły na niczym. (len)

VI runda PP: AZS Stal Nysa - APP Krispol 3:0 (23, 22, 20)
I set: 3:4, 5:8, 6:12, 12:16, 17:20, 22:20, 25:23
II set: 4:1, 6:8, 9:12, 14:16, 20:19, 25:22
III set: 4:3, 8:7, 12:10, 16:11, 20:16, 25:20)

Ostatnio zmieniany środa, 14.12.2016, 19:34