A+ A A-

Na skraj Polski jedynie po seta

sobota, 03.12.2016, 19:19
Trener Gerymski nie ma powodów do zadowolenia Trener Gerymski nie ma powodów do zadowolenia

APP Krispol ostatni mecz I rundy rozgrywek musiał toczyć w odległym Sanoku. Zimowa wyprawa zakończyła się fiaskiem.

Sobotni mecz z sąsiadem w tabeli miał przynieść trzecie kolejne zwycięstwo i doszlusowanie do uciekającej górnej części ligowej tabeli. Realizację takiego scenariusza życzyli sobie kibice. Nic z tych rzeczy. Pomarańczowi nie zdołali wrócić do Wrześni choćby z jednym oczkiem.

Pierwsze set rozstrzygnął się w końcówce. Wrześnianie nie robili krzywdy gospodarzom zagrywką, za to sami słabo przyjmowali (30 proc. pozytywnej). W drugiej odsłonie, choć skuteczność przyjęcia wyraźnie wzrosła, nie przełożyło się to na rezultat. Nasi siatkarze w tej części meczu zostali aż sześciokrotnie zablokowani. Mało skuteczny na lewym skrzydle był Krzysztof Zapłacki. Swoich szans na środku siatki nie wykorzystywał Bartosz Schmidt. Ciężar zdobywanie punktów spoczywał na Marcinie Iglewskim i Mateuszu Jasińskim.

Trzecią partię na rozegraniu rozpoczął Sebastian Matula, a na przyjęcie desygnowany został Adam Banasiak. Postawieni pod ścianą zawodnicy trenera Sławomira Gerymskiego dobrze (5:1 i 7:2) zaczęli tę odsłonę. W połowie seta różnica oscylowała tylko w granicach 2-3 punktów. Gdy po skutecznej kontrze zakończonej przez Iglewskiego ponownie wróciła do 5 oczek (19:14), stało się jasne, że nasi siatkarze przedłużą mecz.

Niestety, początek czwartego seta należał do gospodarzy (6:1). Swoich akcji kolejno nie kończyli Jasiński, Iglewski i Karol Szczygielski i raz jeszcze Iglewski. Z biegiem kolejnych minut nie było lepiej i wrześnianie, wysoko przegrywając ostatniego seta, musieli wyruszyć do domu bez punktowych zdobyczy. (len)

TSV Sanok – APP Krispol 3:1 (25:23, 25:20, 17:25, 25:17)
APP Krispol: Szczitkow (1 pkt), Iglewski (13), Jasiński (15), Zapłacki (5), Schmidt (5), Szczygielski (10) i Matuszak (libero) oraz Banasiak (12), Matula (1), Dobosz, Karpiewski

Ostatnio zmieniany sobota, 03.12.2016, 19:23