A+ A A-

Słupca odprawiona w niespełna godzinę (galeria)

sobota, 26.11.2016, 19:26

Niepełną godzinę trwał sobotni pojedynek siatkarek Orkana z SPS Słupca. Pojedynek o mistrzostwo III ligi wrześnianki wygrały pewnie, bez większego wysiłku.

Mecz z SPS Słupca był pierwszym w grupie mistrzowskiej, do której po wcześniejszej fazie rozgrywek awans wywalczyły po dwa najlepsze zespoły z trzech grup.

Słupczanki do Wrześni przyjechały tylko z jedną zawodniczką rezerwową, grając cały mecz bez libero. Trener Orkana Tomasz Bakoś miał natomiast do dyspozycji pełną dwunastkę zawodniczek, z dwoma grającymi na pozycji libero.

Pierwszy i trzeci set miał bardzo podobny przebieg. Najpierw gra toczyła się punkt za punkt. Po fazie początkowej wrześnianki odskakiwały na kilka oczek. W drugiej partii natomiast Orkan wysoko na początku prowadził, by roztrwonić prawie całą przewagę. W końcówkach trener Orkana wpuszczał na boisko rezerwowe pozwalając im dograć seta.

W pierwszej odsłonie Orkan po stanie 7:5 odskoczył na kolejne dwa oczka przy zagrywce Magdy Góral. Potem jeszcze dwie punktowe zagrywki dołożyła Paulina Jaroszewska i trener słupczanek przy wyniku 15:9 zmuszony był wziąć czas. Przewagi wrześnianki nie oddały już do końca partii.

Drugi set zaczął się dla Orkana bardzo dobrze, od prowadzenie 8:2. Na wynik złożyły się przede wszystkim punktujące zagrywki Ady Gąsiorek i Jaroszewskiej. Chwila zastoju we wrzesińskim zespole pozwoliła zawodnikom ze Słupcy doskoczyć na 10:9. Potem Orkan wyszedł na prowadzenie 17:12, trener Bakoś zdecydował się na wymianę prawie całego składu. Chaos powstały na boisku zmusił jednak trenera wrześnianek do dość szybkiego powrotu do wyjściowej szóstki. Partię zakończył efektowny blok Jaroszewskiej i Gąsiorek.

Gra punkt za punkt w trzecim secie toczyła się do stanu 7:7. Potem wrześnianki ponownie uzyskały przewagę, która utrzymały do końca seta i meczu. RC

Orkan Września zagrał w składzie: Rakowska, Jaroszewska, Gąsiorek, Góral, Kaczmarek, Wyrozumialska, Stelmach (libero), Zgolińska (libero)

Na zamiany wchodziły: P. Arend, K. Arend, Tadeusz, Kaniewska

III liga kobiet, Orkan Września – SPS Słupca 3:0 (25:17, 25:20, 25:18)