A+ A A-

Pod znakiem emocjonujących spotkań (galeria)

poniedziałek, 19.12.2016, 20:59

W pierwszej lidze WTPN nie wydaje się, aby jakaś siła była w stanie odebrać mistrzostwo drużynie Ignasiak Sport, która już przez 9. kolejek nie znalazła pogromcy. Za dużą niespodziankę można uznać remis Studio Viva z Meble Duszyński. Remis padł także w pojedynku Kopcup.pl z Master Sport.

I liga, kolejka IX

Ignasiak Sport – Capri 4:3 (3:3)

Mecz okazał się świetnym widowiskiem, trzymał w napięciu od samego początku do końca. Do przerwy co chwilę sytuacja na boisku ulegała zmianie. Capri zdołało objąć prowadzenie już w 2. min. Po akcji z Jakubem Cierpiszewskim gola zdobył Mateusz Goździaszek. Do wyrównania w 8. min doprowadził Krzysztof Pawłowski, którego niesygnalizowane uderzenie kompletnie zaskoczyło Tobiasza Nowickiego. Kilka naście sekund później zespół Ignasiak Sport objął prowadzenie. Trafienie pod poprzeczkę zaliczył Adrian Kogut. W 10. min było już 3:1. Tomasz Majchrzak uderzył z rzutu wolnego, a lot piłki powodując jej wpadnięcie do siatki zmienił Mateusz Izydorek. Po technicznym uderzeniu Pawła Lisieckiego w 16. min Capri zniwelowało straty do jednego gola. Na 5. min przed zakończeniem pierwszej połowy Ignasiak Sport miał na swoim koncie pięć fauli. Gracze Capri z premedytacją czyhali na kolejne przewinienie przeciwników dające przedłużony rzut karny i doczekali się go na kilkanaście sekund przed przerwą. Z przedłużonego rzutu karnego do stanu 3:3 doprowadził Patryk Murlik.

Po przerwie gra nadal toczona była w bardzo szybkim tempie, ale przez ponad 10. min każdej ze stron tylko po razie udało się zagrozić bramce przeciwnika. Gol stanowiący o końcowym wyniku meczu padł w 33. min. Po podaniu Koguta z bliska do siatki trafił Krzysztof Kowalczykiewicz. W 37. min szansę na doprowadzenie do wyrównania miał Maciej Matuszak, ale trafił w słupek. W ostatnich 3. min meczu Capri zrezygnowało z bramkarza na rzecz zawodnika z pola. Kilka razy sytuację świetnymi obronami ratował w tym czasie strzegący bramki Ignasiak Sport Ireneusz Małecki.

Meble Duszyński – Studio Viva 4:4 (1:2)

Przed spotkaniem ze względu na miejsce zajmowane w tabeli i przede wszystkim na to, że zespół Meble Duszyński miał do dyspozycji tylko jednego rezerwowego wydawało się, że zdecydowanym faworytem jest Studio Viva. Początek zresztą na to wskazywał. W 4. min po indywidualnej akcji Krzysztofa Graczyka Studio Viva objęło prowadzenie. Kiedy 4. min później na 2:0 podwyższył Kamil Klechammer można było przypuszczać, że niewiadomą jest tylko kwestia rozmiaru zwycięstwa Studio Viva. W 17. min kontaktowego gola dla Meble Duszyński zdobył Mateusz Kuliński i sprawa wyniku pozostała otwarta.

Po przerwie gracze Meble Duszyński nie osłabli, potrafiąc wywalczyć remis. Kolejne gole dla Studio Viva zdobył Patryk Kwiatkowski i Klechammer. Bramki dla Meble Duszyński zdobył natomiast Wojciech Dederko, Kuliński i Dawid Maćkowiak.

Izo-Expert – Fachowa Robota Materiały Budowlane Andrzejewski 3:2

Kopcup.pl – Master Sport 3:3

Miniona kolejka drugiej ligi nie przyniosła zbyt wielu nowości. Fundamenty deklasując Koszary utrzymały 9 punktową przewagę nad Mont-Mar Marzenin, który ograł Szerszeni. Po trzech kolejnych porażkach komplet punktów pokonując Drinkshop wywalczył wreszcie Techpak. Na uwagę zasługuje również wygrana drużyny Auto.Komis.Jańczak.Obłaczkowo z wyżej notowaną Motokliniką.