A+ A A-

Liderzy WTPN klasą sami dla siebie (galeria)

poniedziałek, 12.12.2016, 14:33

Miniony weekend nie przyniósł niespodzianek w rozgrywkach futsalowych prowadzonych przez WTPN. Liderzy obu lig wygrali swoje mecze.

W 8. kolejce I ligi doszło do niezwykle istotnego pojedynku lidera z wiceliderem. Mecz ten po raz kolejny pokazał, że gracze Master Sport są mistrzami, ale tylko pierwszej połowy. Podobnie jak tydzień wcześniej w meczu z Capri zawodnicy Master Sport dominowali do przerwy, by roztrwonić wszystko w drugiej połowie i przegrać ostatecznie z Ignasiak Sport. W klasyfikacji strzelców I ligi przewodzi Adrian Kogut (Ignasiak Sport) z 12 trafieniami. Za nim z 11 bramkami plasuje się Filip Janiszewski (Master Sport) i Jakub Zakrzewicz (Ignasiak Sport).

I liga, kolejka VIII

Fachowa Robota Materiały Budowlane Andrzejewski – Kopcup.pl 1:6

Meble Duszyński – Izo-Expert 4:7

Master Sport – Ignasiak Sport 4:5 (3:2)

Po bramkach Filipa Janiszewskiego i Norberta Szklarza Master Sport już w 4. min meczu prowadził z liderem 2:0. Dwie minuty później kontaktową bramkę dla Ignasiak Sport zdobył niesamowitym uderzeniem z dystansu Tomasz Majchrzak. Po akcji Szklarza z Kamilem Kozielskim zakończonej celnym trafieniem tego drugiego w 12. min Master Sport ponownie prowadził dwoma bramkami. Wynik pierwszej połowy na 2:3 ustalił w 18. min Jakub Zakrzewicz, dobijając piłkę po strzale Łukasza Fechnera.

Po przerwie przewagę uzyskał Ignasiak Sport doprowadzając do wyrównania w 25. min za sprawą trafienia Krzysztofa Pawłowskiego. Potem każda ze stron miała po kilka okazji bramkowych. W 35. min Ignasiak Sport po golu zdobytym przez Adriana Koguta po raz pierwszy w tym spotkaniu objął prowadzenie. Dwie minuty później na 5:3 podwyższył Zakrzewicz. Gol na 4:5 zdobyty przez Szklarza na minutę przed końcem meczu doprowadził do bardzo emocjonującej końcówki, w której zawodnikom Master Sport nie udało się już wyrównać.

Studio Viva – Capri 4:1 (0:1)

Mecz miał dwie różne odsłony. Do przerwy jedną bramką po golu zdobytym przez Michała Goździewskiego prowadziło Capri. Chwilę wcześniej ten sam zawodnik mógł zdobyć bramkę z rzutu karnego, ale przegrał pojedynek z Marcinem Siepielskim. Po przerwie losy meczu się odwróciły. Studio Viva za sprawą goli zdobytych przez Patryka Buczkowskiego, Artura Giżewskiego, Kamila Klechammera i Pawła Rydlińskiego doprowadziło do zwycięstwa 4:1.

II liga, kolejka XII

Koszary – Szerszenie 0:3

Techpak – Mont-Mar Marzenin 1:4

Fundamenty – Elektromarket 2:0

Drinkshop – Auto.Komis.Jańczak.Obłaczkowo 0:2

W drugiej lidze Fundamenty po kolejnym zwycięstwie utrzymały przewagę 9 punktów nad drugim obecnie w tabeli Mon-Martem Marzenin, który w meczu na szczycie ligi wysoko pokonał Techpak. W pozostałych spotkaniach 12. kolejki wygrywały drużyny wyżej notowane. W klasyfikacji strzelców z 16 trafieniami przewodzi Paweł Sobkowiak (Motoklinika). Drugi z 13 trafieniami jest Jakub Długosz (Fundamenty), a trzeci Marek Bączkiewicz (Motoklinika) z 11 golami. RC