A+ A A-

Oldboje Victorii najlepsi

niedziela, 04.12.2016, 21:17

Piłkarze Victorii okazali się zwycięzcami organizowanego przez siebie turnieju oldbojów. W przekroju całego turnieju wrześnianie prezentowali się znakomicie, zwyciężyli jak najbardziej zasłużenie.V Halowy Turniej Piłki Nożnej Old Boys o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Września rozegrano w minioną sobotę w hali Gimnazjum nr 2 we Wrześni. Do rywalizacji przystąpiło sześć drużyn. Niestety nie obyło się bez niespodzianek. W ostatniej chwili z powodu choroby zawodników swój przyjazd odwołała Pogoń Szczecin. Gospodarze wystawili zatem w miejsce Pogoni swój drugi zespół.

W rozgrywkach Grupy A od samego początku znakomicie prezentował się pierwszy zespół Victorii, który pewnie pokonał Lecha Poznań, a potem rozgromił Volkswagena Poznań. W meczu o wyjście z grupy pomiędzy Volkswagenem, a Lechem przez jakiś czas pachniało sensacją. Volkswagen prowadził 3:2. W końcówce piłkarze Lecha udowodnili swoją wyższość. Trzy bramki z rzędu decydujące o wyniku zdobył Jacek Dembiński.

W Grupie B swoich przeciwników kolejno zmiatała Warta Poznań, która do turnieju przystąpiła w bardzo solidnym składzie. W pojedynku o wyjście z grupy Victoria II minimalnie przegrała z Ostrovią Ostrów Wlkp.

Mecze półfinałowe przebiegały pod dyktando jednej z drużyn. Warta dość łatwo uporała się z Lechem, a Victoria I zdeklasowała wręcz Ostrovię. W meczach o miejsca Victoria II pokonała Volkswagena Poznań, a Lech pewnie ograł Ostrovię. Pojedynek finałowy stał na bardzo wysokim poziomie. Przez większość czasu dominowali wrześnianie. Warta zdołała jednak zniwelować straty i doszło do bardzo ciekawej końcówki. Ostatecznie 4:3 zwyciężyła Victoria I.

W czołowych drużynach turnieju świetnie prezentowało się kilku zawodników, którzy z powodzenie poradziliby sobie jeszcze na dużym boisku. W Lechu brylował Jacek Dembiński mocno wspierany przez Sławomira Suchomskiego i Sławomira Najtkowskiego. W Warcie dobrze prezentował się Krzysztof Błędkowski wraz z Tomaszem Bekasem i Tomaszem Rybarczykiem. W szeregach Victorii błyszczał Jacek Krzyżkowiak wraz z Waldemarem Przysiudą.

Miano najlepszego bramkarza turnieju przypadło Marcinowi Staszakowi (Victoria I Września). Królem strzelców z 8 trafieniami na koncie został Jacek Dembiński (Lech Poznań). Najlepszym zawodnikiem turnieju uznano natomiast Waldemara Przysiudę (Victoria I Września). RC

Victoria I Września zagrała w składzie: Marcin Staszak – Roman Graczyk, Tomasz Brandt, Jacek Krzyżkowiak, Tomasz Krzyżkowiak, Tomasz Strzelczyk, Waldemar Przysiuda, Robert Jaworski, Krzysztof Przysiuda

Victoria II Września zagrała w składzie: Gerard Fengler – Tomasz Lisowski, Grzegorz Klechammer, Robert Andrzejewski, Artur Chałupniczak, Jacek Staszak, Zbigniew Nowicki, Kazimierz Kulecki, Jacek Koszarek, Robert Lewandowski

Sponsorami turnieju byli: UMiG Września, Volkswagen Poznań, Runotex, CPiR Września, Techpak, Społem Września, Master Sport, Piekarnia Achim Staszak, Myjnia Samochodowa ul. Powstańców Wlkp. 33, Cukiernia Szwarc, Hurtownia PIK, Cukiernia Cezar, Transport Samochodowy Przemysław Burda, Introx Września, PHU Pol Sebastian Pol, Robert Madaliński, Rotary Klub Puszczykowo, Dexon Piotr Parchanowicz, Spółdzielnia Mleczarska Września, Masarnia Paszak Pyzdry, Masarnia Opielski Sokolniki

Wyniki meczów

Grupa A

Victoria I Września – Lech Poznań 8:6

Lech Poznań – Volkswagen Poznań 7:3

Victoria I Września – Volkswagen Poznań 11:0

Grupa B

Ostrovia Ostrów Wlkp. – Warta Poznań 0:4

Warta Poznań – Victoria II Września 6:1

Ostrovia Ostrów Wlkp. – Victoria II Września 4:3

Półfinał I

Lech Poznań – Warta Poznań 2:4

Półfinał II

Victoria I Września – Ostrovia Ostrów Wlkp. 9:1

Mecz o 5. miejsce

Volkswagen Poznań – Victoria II Września 2:4

Mecz o 3. miejsce

Lech Poznań – Ostrovia Ostrów Wlkp. 2:5

Finał

Victoria Września – Warta Poznań 4:3

Klasyfikacja końcowa turnieju

1.Victoria I Września

2.Warta Poznań

3.Lech Poznań

4.Ostrovia Ostrów Wlkp.

5.Victoria II Września

6. Volkswagen Poznań

 

Ostatnio zmieniany wtorek, 06.12.2016, 21:04

Najczęściej komentowane

najnowsze komentarze

Społeczności

Wydawca portalu

Wiadomości Wrzesińskie oraz Wydawnictwo KROPKA J.W.Śliwczyńscy. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie oraz wykorzystywanie materiałów bez zgody, zabronione. Redakcja nie odpowiada za treści publikowane w komentarzach oraz w dyskusjach na forum dokładając jednak wszelkich starań do procesu moderacji tych naruszających netykietę.