A+ A A-

Sparta-Sklejka rozbita przez Sompolno

poniedziałek, 21.11.2016, 15:26

Wysoką porażką z GKS Sompolno tegoroczne rozgrywki zakończyli piłkarze Sparty-Sklejki. Przy lepszej skuteczności orzechowianie mieli szansę nawiązać walkę w tym meczu.

Tak naprawdę mecz rozstrzygnięty został już do przerwy. Wcale tak nie musiało być, bo orzechowianie mieli przynajmniej trzy stuprocentowe szanse, które mogły im pozwolić odrobić poniesione straty. Po ładnej akcji zakończonej trafieniem po długim rogu przeprowadzonej w 20. min gospodarze objęli prowadzenie. Chwilę po tym orzechowianie zmarnowali wyśmienitą okazję do wyrównania. Po strzale Adriana Koguta bramkarz Sompolna sparował piłkę przed siebie, a najszybszy przy dobitce Kamil Draheim posłał futbolówkę nad poprzeczką. W 27. min po zagraniu długiej piłki i trafieniu zza pola karnego gospodarze wyszli na prowadzenie 2:0. W następnych minutach dwóch stuprocentowych okazji strzeleckich nie udało się wykorzystać Draheimowi. Raz pomocnik Sparty-Sklejki został zablokowany, a raz dobrą obroną popisał się bramkarz miejscowych. Kolejna kontra przeprowadzona w 43. min przyniosła gospodarzom podwyższenie na 3:0.

Po przerwie do pewnego momentu wydawało się, że orzechowianie mogą mieć jeszcze coś w tym spotkaniu do powiedzenia. W 54. min w zamieszaniu podbramkowym Kogut zdobył gola na 1:3. Walka Sparty-Sklejki o odrobienie strat zakończyła się w 70. min, kiedy gracze Sompolna po kolejnej kontrze zdobyli swojego czwartego gola. W między czasie orzechowianie dwukrotnie bliscy byli skutecznego trafienia. Po uderzeniu Mateusza Kaczałki futbolówka trafiła jednak w słupek, a po strzale Dawida Domaszczyńskiego w poprzeczkę. Miejscowi w końcówce jeszcze dwukrotnie zdołali pokonać Piotra Tyca. Gol na 5:1 padł w 80. min, a na 6:1 w doliczonym czasie gry. RC

Sparta-Sklejka zagrała w składzie: Tyc – Kubacki (75. Andrzejewski), Miśkiewicz, Domaszczyński, Zbierski (60. Przybył) – Witczak, Kaczałka, Hypki (70. Dudek), Draheim – Kogut – Jakubczak (75. Sokołowski)

Klasa okręgowa, GKS Sompolno – Sparta-Sklejka Orzechowo 6:1 (3:0)