A+ A A-

W Nekielce gromadnie szukano ducha lasu (galeria)

niedziela, 08.01.2017, 15:09

Ponad 100 długodystansowców wystartowało w niedzielę w Leśnym Zimowym Półmaratonie Ducha Lasu. Imprezę zorganizowało stowarzyszenie Active Nekla.
Kilkanaście godzin przed startem nieco poprószyło i to „nieco” zrobiło różnicę. Bieg mógł odbyć się w zimowej scenerii, którą uzupełniła mocno minusowa temperatura. Trzeba było wykazać się hartem ducha, by w tych warunkach pokonać 21 097 metrów.

Na 139 zgłoszonych biegaczy na linii startu przed schroniskiem w Nekielce pojawiło się 115. Zwyciężył Łukasz Wróbel z Wir, który malowniczą trasę pokonał w czasie 1:22,31 h. Jako drugi na mecie zameldował się Roman Kłosowski z Białężyc (1:25,13 h). Wśród kobiet najlepszą okazała się wrześnianka Katarzyna Żebrowska (1:44,41 h).

Więcej o biegu będzie można przeczytać w piątkowym wydaniu „WW”. Niebawem powiększymy naszą galerię z tej imprezy. (len)

Najczęściej komentowane

najnowsze komentarze

Społeczności

Wydawca portalu

Wiadomości Wrzesińskie oraz Wydawnictwo KROPKA J.W.Śliwczyńscy. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie oraz wykorzystywanie materiałów bez zgody, zabronione. Redakcja nie odpowiada za treści publikowane w komentarzach oraz w dyskusjach na forum dokładając jednak wszelkich starań do procesu moderacji tych naruszających netykietę.