A+ A A-

Co nowego w „WW”

czwartek, 12.01.2017, 14:00

Już w piątek 13 stycznia!

Umieralnia Mikon

W Wigilię znalazł zwłoki kolegi od kieliszka. Kilkanaście dni później sam zmarł z wychłodzenia w tym samym miejscu. Urzędnicy i policjanci mówią, że nie mogli nic zrobić.

Kontrola burmistrza

Urząd Kontroli Skarbowej w Poznaniu wykrył szereg nieprawidłowości w oświadczeniach majątkowych burmistrza Wrześni Tomasza Kałużnego.

Apteki bez dyżurów

W powiecie wrzesińskim jest 25 aptek, jednak od 1 stycznia żadna z nich nie pełni nocnego dyżuru. Żadna nie będzie też otwarta w święta i inne dni wolne od pracy.  

Tanio, nie znaczy dobrze

Klienci Artbudu cieszyli się, że kupili mieszkania taniej niż u innych deweloperów. Dziś narzekają, bo borykają się z licznymi wadami ujawnionymi w swoich lokalach.  

Nocna ewakuacja

W nocy z piątku na sobotę ewakuowano kilkadziesiąt rodzin mieszkających w bloku przy ul. Kutrzeby we Wrześni.

Złowroga chmura

Smog stał się medialnym odkryciem tegorocznej zimy. Jednak problem istnieje od lat w sezonie grzewczym. Rozwiązania tej bolączki niestety nie ma. 

Reforma na łapu-capu

– Wprowadzana reforma oświaty oznacza chaos! Wszystko jest robione na łapu-capu – mówi Janusz Czyż, prezes ZNP we Wrześni. 

Masakra drzew

Aż 6611 drzew zostało wyciętych w ubiegłym roku na terenie powiatu wrzesińskiego. Wyrżnęliśmy je głównie z powodów bezpieczeństwa. 

 

- Miłosław - Jest szansa, że mieszkańcy Miłosławia i Orzechowa będą za darmo jeździć autobusami do Środy Wielkopolskiej.

- Nekla - Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra w Nekli po raz piętnasty.

- Pyzdry - Centrum Pyzdr w tym roku wypięknieje, pod warunkiem że miasto otrzyma dofinansowanie.

- Kołaczkowo - Firma Pasz Konspol chce wybudować fermę drobiu przy ul. Spokojnej w Sokolnikach. Mieszkańcy protestują.

 

A także kroniki policyjne i strażackie, informacje sportowe, strony rozrywkowe z konkursami, kwestionariusz osobowy, „Sroty-pierdoty”, odpowiedzi na interwencje Czytelników, spis noworodków, nekrologi, ogłoszenia drobne, kupony rabatowe, program telewizyjny, informatory, felietony… i wiele, wiele więcej – tylko w najnowszym wydaniu „Wiadomości Wrzesińskich”.

Ostatnio zmieniany czwartek, 12.01.2017, 14:26

Społeczności

Wydawca portalu

Wiadomości Wrzesińskie oraz Wydawnictwo KROPKA J.W.Śliwczyńscy. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie oraz wykorzystywanie materiałów bez zgody, zabronione. Redakcja nie odpowiada za treści publikowane w komentarzach oraz w dyskusjach na forum dokładając jednak wszelkich starań do procesu moderacji tych naruszających netykietę.