Września - wrzesnia.info.pl - wrzesnia.info.pl Największy i najlepszy lokalny portal obejmujący Wrześnię oraz okoliczne miasta. Rozwijamy się i rośniemy razem z potrzebami naszych czytelników. http://wrzesnia.info.pl Fri, 25 Jul 2014 15:39:30 +0200 Joomla! - Open Source Content Management pl-pl Trudna sytuacja w SIWL-u. Ludzie dostają pensje na raty http://wrzesnia.info.pl/g/września/item/5239-trudna-sytuacja-w-siwl-u-ludzie-dostają-pensje-na-raty http://wrzesnia.info.pl/g/września/item/5239-trudna-sytuacja-w-siwl-u-ludzie-dostają-pensje-na-raty Trudna sytuacja w SIWL-u. Ludzie dostają pensje na raty
Wrzesińska Spółdzielnia Inwalidów „Wiosna Ludów” jest w trudnej sytuacji ekonomicznej, ma problemy z płatnościami, dlatego zarząd spółki zdecydował, że jej restrukturyzacją zajmie się wyspecjalizowana firma.

Pod koniec czerwca doradcą SIWL-u został Krzysztof Grzybowski z firmy doradczo-usługowej Panorama. Zarząd zdecydował się na ten ruch, bo sytuacja zakładu jest trudna i wymaga głębokich zmian. 

Zajmie się więc tym człowiek, który ma doświadczenie w tzw. consultingu. W spółce końca dobiega audyt, raport otwarcia ma być gotowy jeszcze w lipcu. 

Dzisiaj wiadomo już, że restrukturyzacja ma potrwać 13-15 miesięcy. Głównym celem jest przywrócenie płynności finansowej. – Moim zadaniem jest postawić firmę na nogi – mówi wprost Grzybowski. 

Będzie to możliwie tylko dzięki gruntownej przebudowie zakładu. Główne cele to: produkcja – przywrócenie jej rentowności, pozbycie się kosztochłonnego majątku, a także oddłużenie spółki. 

Restrukturyzacja oznacza również redukcję zatrudnienia. Ale jak twierdzi Grzybowski, nie jest to cel sam w sobie. – Dziś zwalniamy, żeby jutro zatrudnić – mówi doradca. O skali planowanych zwolnień nie chce na razie mówić. 

Tymczasem pracownicy nie otrzymali pensji za czerwiec. Zarząd firmy wypłacił wszystkim po 600 zł zaliczki – wszystkim, bez względu na to, ile zarabiają i jaką sprawują funkcję. 

Wcześniej, czyli w kwietniu i maju, wynagrodzenia były również wypłacane na raty.

Według Grzybowskiego, załoga została poinformowana o tym, że w najbliższych czterech miesiącach mogą się zdarzyć „zacięcia” przy wypłacie wynagrodzeń – ale ma nie być tak, że pensje w tym czasie w ogóle nie będą wypłacane. 

SIWL zatrudnia dzisiaj 250 osób. Jest zakładem pracy chronionej, 77 proc. załogi ma orzeczenia o niepełnosprawności. 

Przychody firmy są jednak o 40 proc. mniejsze niż pięć lat temu, natomiast zatrudnienie utrzymuje się na tym samym poziomie. 

Ponadto rozwój firmy hamują odziedziczone po spółdzielni (dzisiaj SIWL jest spółką z ograniczoną odpowiedzialnością) wewnętrzne statuty i regulaminy, które zobowiązują zarząd do wypłaty różnych świadczeń. 

Istnieje też układ zbiorowy, zupełnie odstający od sytuacji rynkowej firmy. Te wszystkie elementy trzeba zmienić, aby firma nadal istniała.

Grzybowski spotkał się już z załogą, pracownicy zostali poinformowani o planach zarządu. Rozpoczęto też rozmowy z wierzycielami.

Spółka negocjuje warunki spłaty zadłużenia względem urzędu skarbowego i ZUS-u (stanowią większą część zadłużenia). Ponoć także wierzyciele prywatni są wyrozumiali i nie piętrzą żądań. 

W obecnej sytuacji władze spółki nie chcą dopuścić, aby przejął ją zewnętrzny inwestor za przysłowiową złotówkę lub taki, który doprowadziłby do likwidacji firmy.

Według założeń, restrukturyzacja SIWL-u ma potrwać około półtora roku. Dopiero wtedy właściciele spółki będą rozważali, jaka będzie jej przyszłość. Wyjścia są dwa: inwestycje za pomocą kredytu bądź poszukanie inwestora, który chciałby zainwestować w spółce. 

Na razie SIWL odnalazł się w branży motoryzacji. Jest dostawcą elementów z tworzyw sztucznych. Te doświadczenia można wykorzystać do ewentualnej przyszłej współpracy z wrzesińskim Volkswagenem. 

Filip Biernat

]]>
d.idzikowski@wrzesnia.info.pl (Damian Idzikowski) Września Fri, 25 Jul 2014 15:27:50 +0200
Wigwam zachwyca rozmachem http://wrzesnia.info.pl/g/września/item/5235-wigwam-zachwyca-rozmachem http://wrzesnia.info.pl/g/września/item/5235-wigwam-zachwyca-rozmachem Wigwam zachwyca rozmachem
Country Club w Nowym Folwarku wzbogacił się o wigwam grillowy, gdzie przez cały rok można organizować biesiady przy muzyce i podejmować gości dobrym jedzeniem przyrządzanym na ruszcie.

Wigwam stanął w centralnym miejscu Country Clubu i budzi zainteresowanie już wśród tych, którzy dostrzegają go z zewnątrz. Jednak zdecydowanie większe wrażenie robi po wejściu do środka. 

Ogromny grill, kominek na chłodne wieczory, miejsce dla orkiestry lub DJ-a oraz masywne, drewniane stoły – to wszystko, czego potrzeba do biesiadowania w gronie rodziny i przyjaciół.

– Wigwam powstał jako zaplecze dla jesiennych i zimowych ognisk, aby można było schronić się pod dachem w razie niepogody bez przerywania imprezy – mówi Iga Rogozińska z Country Clubu. 

– Jednak jest to obiekt całoroczny, dlatego może z powodzeniem służyć gościom o każdej porze roku, nawet jeśli jest to 100-osobowe grono. Na potrzeby gości wigwam wyposażony jest w telebim, nagłośnienie oraz szatnię.

W menu, oprócz różnorodnych potraw z grilla, są także dania, które najlepiej smakują przy ognisku – zupa grochowa czy gulaszowa z kotła lub grzane wino, a także pieczone prosie.

– Wybór potraw zależy jednak od indywidualnych upodobań – dodaje I. Rogozińska. – Menu wigwamu nie jest ograniczone i może

się w nim znaleźć wiele kulinarnych specjałów, również dania serwowane w Restauracji i Karczmie Country Clubu.

To dobre miejsce nie tylko do organizacji nieformalnych spotkań rodzinnych czy firmowych. Przy odrobinie pomysłowości – a tej nie brakuje obsłudze Country Clubu – można tam zorganizować także oryginalne i uroczyste przyjęcie weselne czy wystawny jubileusz. 

Tym bardziej, że szef kuchni Country Clubu specjalizuje się w daniach polskich – zarówno tych najprostszych, jak i najbardziej nawet wyszukanych.

Do popisowych dań, można zaliczyć kaczkę pieczoną w sosie własnym, podaną z pyza mi lub specjał, który kryje się pod nazwą „Łapa niedźwiedzia”.

– To nic innego jak karkówka, ale przyrządzona w specjalny sposób, z boczkiem oraz ziarnami słonecznika, która do złudzenia przypomina niedźwiedzią łapę – wyjaśnia Dominik Kuszak, manager Country Clubu.

– W naszej ofercie jest pełna konsumpcja i szeroki wybór dań, przygotowany z myślą o imprezach do białego rana.

Pensjonat o rzut beretem

Po imprezowej nocy nieoceniona staje się możliwość komfortowego wypoczynku. Pensjonat działający na terenie Country Clubu oferuje klimatyzowane pokoje z łazienką i TV. Do dyspozycji gości są dwa czteroosobowe apartamenty oraz pokoje jedno-, dwu- i trzyosobowe. 

W sumie Pensjonat stanowi bazę noclegową dla 26 gości. Oprócz Pensjonatu, Country Club ma w ofercie pokoje noclegowe w standardzie podstawowym dla 28 gości.

Do dyspozycji gości są pokoje dwu-, cztero– i sześcioosobowe. Powstały z myślą o wypoczynku dla zorganizowanych grup oraz delegacjach pracowniczych, ale są znakomitą alternatywą wobec oferty Pensjonatu dla nieco mniej wymagających gości.

Atrakcja goni atrakcję

Country Club specjalizuje się w organizacji imprez integracyjnych i szkoleń dla firm – pod gołym niebem mogą one zgromadzić nawet do 1500 osób. Stałym elementem tego typu imprez są atrakcje, które pozwalają urozmaicić program zajęć obowiązkowych – paintball, ścianka wspinaczkowa itp.

Na terenie obiektu w Nowym Folwarku, z powodzeniem odbywają się również mniejsze imprezy okolicznościowe – ogniska, grille, komunie, wesela i inne rodzinne spotkania.

Ich mocne strony to niepowtarzalna atmosfera, pełen atrakcji program, pełna konsumpcja oraz profesjonalna obsługa.

Sporą przyjemnością dla gości są przejażdżki bryczką czy zimowe, konne kuligi. Na jeszcze więcej plenerowych atrakcji mogą liczyć dzieci – z myślą o najmłodszych powstał profesjonalny plac zabaw oraz oblegany zwykle przez najmłodszych dmuchany zamek-zjeżdżalnia.

Na amatorów mocniejszych wrażeń czeka niestrudzony byk rodeo – czyli sposobność odkrycia w sobie smykałki kowboja. (mak)

Artykuł sponsorowany

Więcej informacji o ofercie Country Clubu znajduje się na www.nowyfolwark.pl/countryclub.

]]>
d.idzikowski@wrzesnia.info.pl (Damian Idzikowski) Września Fri, 25 Jul 2014 15:31:15 +0200
Nie ma skrzynek ani butelek http://wrzesnia.info.pl/g/września/item/5229-nie-ma-skrzynek-ani-butelek http://wrzesnia.info.pl/g/września/item/5229-nie-ma-skrzynek-ani-butelek Nie ma skrzynek ani butelek
Kradzież ponad stu skrzynek z butelkami po piwie zgłosił właściciel hurtowni przy ul. Kolejowej.

Nie potrafił jednak precyzyjnie określić, kiedy zniknęły. Jako datę graniczną podał... 1 czerwca.

Poszkodowany złożył zawiadomienie na policję 23 lipca. Straty oszacował na prawie 2 tys. zł.

Jak można przypuszczać, skrzynki z butelkami załadował na samochód jeden z klientów hurtowni.  

Czynności wyjaśniające w tej sprawie trwają. (tos)

]]>
t.szternel@wrzesnia.info.pl (Tomasz Szternel) Września Thu, 24 Jul 2014 15:16:38 +0200
Nawet tysiąc osób dziennie pluska się w Łazienkach http://wrzesnia.info.pl/g/września/item/5222-nawet-tysiac-osob-dziennie-puska-sie-w-lazienkach http://wrzesnia.info.pl/g/września/item/5222-nawet-tysiac-osob-dziennie-puska-sie-w-lazienkach Nawet tysiąc osób dziennie pluska się w Łazienkach
Tysiąc osób dziennie to ostatnia średnia na basenie miejskim Łazienki przy ul. Gnieźnieńskiej. W pochmurne dni frekwencja spada do kilkuset osób. 

Pływalnia jest czynna codziennie od 10.00 do 20.00. Basen można rezerwować po godzinie 20.00. Bilet ulgowy kosztuje 2 zł, normalny 3 zł, rodzinny 6 zł.

Do dyspozycji są dwie niecki: jedna głębsza, która służy do pływania, druga z brodzikiem i zjeżdżalnią do pluskania. 

Łazienki działają od 1 czerwca. Od tego czasu z basenów skorzystało 12 278 osób plus około 3100 dzieci z półkoloni. Daje to okrągłą liczbę 15 500 pluskających. (fib)

]]>
f.biernat@wrzesnia.info.pl (Filip Biernat) Września Mon, 21 Jul 2014 15:01:43 +0200
Enea zapowiada kolejne wyłączenia prądu http://wrzesnia.info.pl/g/września/item/5216-enea-zapowiada-kolejne-wyłączenia-prądu http://wrzesnia.info.pl/g/września/item/5216-enea-zapowiada-kolejne-wyłączenia-prądu Enea zapowiada kolejne wyłączenia prądu
Poznańska spółka Enea zapowiada w tym tygodniu kolejne, planowe wyłączenia prądu w naszym powiecie.

Oto szczegółowe terminy i lokalizacje planowych wyłączeń energii elektrycznej.

Wtorek, 22.07.2014 (w godz. 9.00-13.00)
Kaczanowo
ul. Kościelna - 17, 10, 12, 18, 14, 16, 21, 23, 20, 25, 27, 29, 22, 31, 33, 35;
ul. Szkolna - 1, działka nr 230/3;

Piątek, 25.07.2014 (w godz. 8.15-13.00)
Mikuszewo - 42, 43, 44;
(kul)

]]>
l.rozanski@wrzesnia.info.pl (Łukasz Różański) Września Mon, 21 Jul 2014 10:25:17 +0200
Wysoka frekwencja na zlocie „niskich furek” (galeria) http://wrzesnia.info.pl/g/września/item/5212-wysoka-frekwencja-na-zlocie-„niskich-furek”-galeria http://wrzesnia.info.pl/g/września/item/5212-wysoka-frekwencja-na-zlocie-„niskich-furek”-galeria Wysoka frekwencja na zlocie „niskich furek” (galeria)
Mężczyźni, kobiety i dzieci na równi zachwycali się wypieszczonymi „gablotami” uczestników zlotu tuningowców.

Kolorowe, wypucowane, nisko zawieszone, z ozdobnymi felgami, wypielęgnowanymi wnętrzami i podrasowanymi silnikami. 

Samochody, które pojawiły się na wrzesińskim rynku w piątek późnym popołudniem, to już nie zwykłe auta, tylko projekty motoryzacyjne. 

„Niskie fury” przyciągnęły na rynek kilkaset osób, wśród których wcale nie przeważali mężczyźni. Równie chętnie do „wypasionych gablot” zaglądały kobiety z dziećmi.

Właściciele tych aut integrują się nad zalewem Lipówka na trzydniowym ogólnopolskim zlocie o nazwie „2GetAir 2014”.

W pokazie na rynku wzięła udział tylko część uczestników zlotu. Wszystkie auta będzie można zobaczyć jutro, w godz. 10.00-18.00 na kempingu. Wstęp płatny 10 zł od osoby.

Dlaczego motoryzacyjni maniacy wybrali Wrześnię? Które z błyszczących aut było wcześniej kurnikiem? Ile pracy i pieniędzy trzeba włożyć w „odpicowanie” auta? Co jest największą zmorą tuningowców? 

O tym – i nie tylko – w najbliższym wydaniu „WW”. (dai)

Fotografie: Piotr Nowak, Damian Idzikowski

]]>
d.idzikowski@wrzesnia.info.pl (Damian Idzikowski) Września Fri, 18 Jul 2014 20:40:26 +0200
Cyniczny pseudohodowca pozostaje bezkarny http://wrzesnia.info.pl/g/września/item/5209-cyniczny-pseudohodowca-pozostaje-bezkarny http://wrzesnia.info.pl/g/września/item/5209-cyniczny-pseudohodowca-pozostaje-bezkarny Cyniczny pseudohodowca pozostaje bezkarny
Chociaż sprzedawane przez niego szczeniaki zdychały w męczarniach, prokuratura nie była w stanie oskarżyć Marka K. o oszustwo. 

O hodowcy z Gutowa Małego w gminie Września, byłym policjancie Marku K., zrobiło się głośno pod koniec ubiegłego roku.

To wtedy ludzie z całej Polski zaczęli składać doniesienia do prokuratury.

Zgodnie twierdzili, że zostali przez niego oszukani, że jest on pseudohodowcą, który sprzedał im chore szczeniaki.

Ich zdaniem, zwierzęta nie miały odpowiednich szczepień, co w efekcie doprowadziło do ich śmierci. 

Mimo że do połowy grudnia 2013 r. aż 20 poszkodowanych złożyło zeznania obciążające byłego policjanta, on sam nie miał sobie nic do zarzucenia.

W rozmowie z „WW” (w grudniu 2013 r.) zapewnił nas, że nigdy nie sprzedał chorego psa. Przyznał jednak, że nie ma szczeniaków, które ogłasza w internecie, oraz że czasami sam podaje im szczepionki. 

Prokuratura pracowała nad wyjaśnieniem tej sprawy ponad pół roku.

Jak twierdzi prokurator Jacek Motawski, mimo ogromnego zaangażowania organów ścigania, ze względu na mało precyzyjne przepisy – np. nieokreślające, czym jest hodowla psów, jak powinna ona wyglądać – nie udało się przedstawić Markowi K. zarzutu oszustwa.

Dlatego kilka dni temu prokuratura umorzyła postępowanie w tej sprawie, podobnie jak to prowadzone przeciwko temu hodowcy w 2011 r. 

Wyłączono jednak do odrębnego postępowania – jako wykroczenia – wątek sprzedaży psów poza hodowlą oraz świadczenie usług weterynaryjnych (podawanie szczepionek) bez odpowiednich uprawnień.

Z akt wynika, że za pierwsze wykroczenie sąd skazał byłego policjanta na karę grzywny w wysokości 300 zł. Nie wiadomo jeszcze, jaki wyrok zapadnie w drugiej sprawie, ponieważ wątek ten został wyłączony dopiero w czerwcu. 

– Z mojego punktu widzenia zrobiliśmy wszystko, co mogliśmy. Przesłuchaliśmy wielu świadków, weterynarzy, biegłych. I przyznam, że jestem niepocieszony, że tym razem tak się ta sprawa zakończyła, ale nie ma przepisów, które ten pan naruszył – stwierdza J. Motawski.

Śledczy przyznają, że Marek K. wykorzystał w swojej działalności znajomość prawa i lukę w przepisach. 

Dorota Tomaszewska

]]>
d.idzikowski@wrzesnia.info.pl (Damian Idzikowski) Września Fri, 18 Jul 2014 16:07:41 +0200
Umarł w swoim mieszkaniu http://wrzesnia.info.pl/g/września/item/5203-umarł-w-swoim-mieszkaniu http://wrzesnia.info.pl/g/września/item/5203-umarł-w-swoim-mieszkaniu Umarł w swoim mieszkaniu
Zwłoki 57-letniego wrześnianina zostały znalezione w mieszkaniu przy ul. Kościuszki. Miało to miejsce 17 lipca około godz. 15.30. 

Policję powiadomili zaniepokojeni lokatorzy budynku. Nie widzieli sąsiada od trzech dni.

Gdy ostatnio z nim rozmawiali, uskarżał się na zły stan zdrowia.

Jako że nie otwierał drzwi, wezwali policję, a ta strażaków.

Po ich wyważeniu (zostało do tego użyte specjalne urządzenie), potwierdził się najczarniejszy scenariusz. (tos)

]]>
t.szternel@wrzesnia.info.pl (Tomasz Szternel) Września Fri, 18 Jul 2014 16:12:31 +0200
Kradzież na wrzesińskim Media Markt Tour http://wrzesnia.info.pl/g/września/item/5197-kradziez-na-wrzesinskim-media-mark-tour http://wrzesnia.info.pl/g/września/item/5197-kradziez-na-wrzesinskim-media-mark-tour Kradzież na wrzesińskim Media Markt Tour
Dwa tablety, które zniknęły z punktu ekspozycyjnego Media Marktu, zostały zbyte w jednym z wrzesińskich lombardów.

Przypomnijmy, że Września znalazła się na trasie „Media Markt Tour 2014”.

Czerwone ciężarówki z logo niemieckiej sieci supermarketów zaparkowały na rynku 5 lipca.

Z myślą o zwiedzających zostało przygotowanych mnóstwo atrakcji. 

Mobilny market był dobrze zabezpieczony. Strzegła go armia ochroniarzy.

Tym bardziej dziwi zawiadomienie, jakie wpłynęło 16 lipca na policję. Zniknęły dwa tablety o łącznej wartości 5 tys. zł.  

Z ustaleń śledczych wynika, że urządzenia zostały sprzedane w jednym z wrzesińskich lombardów. Najprawdopodobniej zbył je Tomasz C. z Warszawy. (tos)

]]>
t.szternel@wrzesnia.info.pl (Tomasz Szternel) Września Wed, 16 Jul 2014 18:12:56 +0200
Wypasione bryki i piękne dziewczyny we Wrześni http://wrzesnia.info.pl/g/września/item/5196-wypasione-bryki-i-piękne-dziewczyny http://wrzesnia.info.pl/g/września/item/5196-wypasione-bryki-i-piękne-dziewczyny Wypasione bryki i piękne dziewczyny we Wrześni
W najbliższy piątek 18 lipca na wrzesińskim rynku odbędzie się pokaz tuningowanych aut. Uroku mają im dodawać skąpo odziane hostessy.

„Nie ma nic piękniejszego niż promienie słońca odbijające się od świeżo polerowanych rantów i nawoskowanych aut leżących nisko przy ziemi” – takie wyznanie motoryzacyjnej miłości można znaleźć w oficjalnej zapowiedzi imprezy pod nazwą „2GetAir 2014”.

Będzie to druga edycja zlotu miłośników tunningowanych aut. Poprzednia odbyła się w lipcu minionego roku w Przybrodzinie. 

W tym roku organizatorzy na bazę główną wybrali wrzesiński kemping. Od piątku do niedzieli odbędzie się tam wiele konkurencji tematycznych, takich jak wybór najniższego auta zlotu, show and shine czy też wybory najlepszego auta. 

Pokaz dla mieszkańców będzie jednym otwartym punktem tej integracyjnej imprezy. Na rynku ma pojawić się co najmniej 30 podrasowanych aut. Początek o godz. 18.00. (dai)

Oto zapowiedź zlotu:

]]>
d.idzikowski@wrzesnia.info.pl (Damian Idzikowski) Września Wed, 16 Jul 2014 11:04:39 +0200
Weekend pod znakiem promili http://wrzesnia.info.pl/g/września/item/5194-weekend-pod-znakiem-promili http://wrzesnia.info.pl/g/września/item/5194-weekend-pod-znakiem-promili Weekend pod znakiem promili
Plaga pijanych na drogach. Tylko w ciągu minionego weekendu zostało zatrzymanych sześciu nietrzeźwych kierowców i rowerzystów.

49-letni mieszkaniec powiatu konińskiego kierował samochodem. Wpadł 11 lipca w Białężycach. Miał 0,80 mg/dm3 alkoholu w wydychanym powietrzu.

1,14 mg/dm3 wykazało badanie 57-letniego rowerzysty. Mundurowi zatrzymali go tego samego dnia w Nadarzycach.

Inny cyklista zakończył podróż w Psarach Małych. Wynik badania: 0,57 mg/dm3.

O dużym pechu może mówić 47-letni kołaczkowianin. Usiadł na rower, choć nie był do końca trzeźwy (0,15 mg/dm3). Został zatrzymany w centrum wsi przy ul Kaliskiej.    

0,94 mg/dm3 – to już wynik 35-letniego kierowcy VW golfa. Na patrol policji nadział się 12 lipca w Nekli.

Następnego dnia przy ul. Słowackiego wpadł 30-letni kierowca opla corsy. Badanie alkotestem dało wynik pozytywny (0,76 mg/dm3). (tos)

 

]]>
t.szternel@wrzesnia.info.pl (Tomasz Szternel) Września Tue, 15 Jul 2014 17:30:56 +0200
Volkswagen Poznań otwarty dla zwiedzających http://wrzesnia.info.pl/g/września/item/5193-volkswagen-poznań-otwarty-dla-zwiedzających http://wrzesnia.info.pl/g/września/item/5193-volkswagen-poznań-otwarty-dla-zwiedzających Volkswagen Poznań otwarty dla zwiedzających
Każdy może zobaczyć jak powstaje Caddy oraz Transporter T5.

Ponad 11 tysięcy osób zwiedziło w ubiegłym roku poznańską fabrykę Volkswagena. Ta liczba to mniej więcej jedna czwarta pojemności miejskiego stadionu w Poznaniu.

Oznacza to, że średnio każdego dnia ubiegłego roku zakład odwiedziło 30 osób. Teraz każdy może zobaczyć jak powstaje Caddy oraz Transporter T5.

Poznańska fabryka w wakacje jeszcze bardziej otwiera się na zwiedzających. Właśnie startuje program letniego zwiedzania fabryki dla osób indywidualnych.

– W tym roku po raz pierwszy uruchamiamy specjalny program letniego zwiedzania. Przyjmujemy zapisy indywidualne w kilku terminach – mówi Monika Hajbowicz, Kierownik Działu Komunikacji Volkswagen Poznań.

Podczas zwiedzania można zapoznać się z procesem produkcyjnym Działu Produkcji Karoserii oraz Działu Montażu Zakładu w Antoninku.

Dzięki temu każdy ze zwiedzających może zobaczyć jak powstaje samochód. Poznańska fabryka, to jedyny zakład Volkswagena, w którym produkowany jest VW Caddy. Samo zwiedzanie trwa około 2 godzin.

A kto może zwiedzić zakład w Antoninku?

– Ze względów bezpieczeństwa na teren naszego zakładu mogą wejść tylko osoby powyżej 18 roku życia i grupy liczące nie więcej niż 30 osób – wyjaśnia Jerzy Włodarczyk, który oprowadza gości po poznańskiej fabryce.

W programie letniego zwiedzania są trzy kolejne lipcowe poniedziałki – odpowiednio 14, 21 oraz 28. Zwiedzanie rozpoczyna się o godzinie 9:30 lub dla drugiej grupy o godzinie 16:30. Konieczna jest telefoniczna rejestracja zgłoszeń.

Zainteresowane osoby proszone są o kontakt pod numerem 61 871 4078 lub 61 887 2549. Przyjmowane są również zgłoszenia mailowe na adres: wycieczki.vwp@vw-poznan.pl. Przed wizytą należy także zapoznać się z regulaminem zwiedzania.

W 2013 roku hale produkcyjne Volkswagena odwiedziło przeszło 11 tys. 300 osób (357 grup), które z dużym zainteresowaniem i uznaniem przyglądały się nowoczesnym procesom technologicznym.

Wśród zwiedzających przeważali uczniowie z gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych, w tym w szczególności szkół zawodowych (łącznie 177 grup). Drugą znaczącą grupą byli przedstawiciele uczelni wyższych i funkcjonujących w nich kół naukowych (77 grup).

– Co nas bardzo cieszy, zainteresowanie zwiedzeniem fabryki rośnie z każdym miesiącem. Są nawet szkoły i koła naukowe, które pojawiają się u nas kilka razy w roku. Mam nadzieję, że program letniego zwiedzania będzie cieszył się równie dużym zainteresowaniem i na stałe zagości w naszym kalendarzu – podsumowuje Monika Hajbowicz.

Volkswagen Poznań to fabryka samochodów użytkowych – tutaj produkowane są miejskie samochody dostawcze Caddy oraz Caddy Maxi na potrzeby rynków samochodowych całego świata.

Powstają tu także model Transportera T5, z których wersje ze skrzynią z pojedynczą i podwójną kabiną produkowane są wyłącznie w Poznaniu.

Więcej informacji na stronie www.volkswagen-poznan.pl

]]>
d.idzikowski@wrzesnia.info.pl (Damian Idzikowski) Września Tue, 15 Jul 2014 13:17:09 +0200