Września - wrzesnia.info.pl - wrzesnia.info.pl Największy i najlepszy lokalny portal obejmujący Wrześnię oraz okoliczne miasta. Rozwijamy się i rośniemy razem z potrzebami naszych czytelników. http://wrzesnia.info.pl Mon, 03 Aug 2015 01:12:46 +0200 Joomla! - Open Source Content Management pl-pl Wyłączą gdzieniegdzie dopływ prądu http://wrzesnia.info.pl/g/września/item/7291-wyłączą-gdzieniegdzie-dopływ-prądu http://wrzesnia.info.pl/g/września/item/7291-wyłączą-gdzieniegdzie-dopływ-prądu Wyłączą gdzieniegdzie dopływ prądu
Poznańska spółka Enea planuje kolejne przerwy w dostawie prądu dla mieszkańców z terenu powiatu. 

Oto szczegółowe terminy i lokalizacje planowych wyłączeń energii elektrycznej.

Poniedziałek, 3.08.2015 (w godz. 8.00-13.30)

Grzybowo nr. 68, 69, 70, 71, 72

Wtorek, 4.08.2015 (w godz. 8.00-14.00) 

Września 

ul. Księżycowa (działki budowlane)

(luk) 

 

]]>
l.rozanski@wrzesnia.info.pl (Łukasz Różański) Września Sun, 02 Aug 2015 21:05:57 +0200
Bezpłatne filmy również w sierpniu http://wrzesnia.info.pl/g/września/item/7289-bezpłatne-filmy-również-w-sierpniu http://wrzesnia.info.pl/g/września/item/7289-bezpłatne-filmy-również-w-sierpniu Bezpłatne filmy również w sierpniu
Znamy tytuły filmów, które będę wyświetlane w sierpniu we wrzesińskim kinie Trójka w ramach akcji „Wakacyjne kino”.

W najbliższy czwartek 6 sierpnia wyświetlony będzie film animowany pt. „Fru”. 13 sierpnia na ekranie pojawią się „Pingwiny z Madagaskaru”, 20 sierpnia „Baranek Shaun”. W ostatni czwartek sierpnia widzowie będą mogli zobaczyć film familijny „Wakacje Mikołajka”. 

Przypomnijmy, że bezpłatne bilety na projekcje (pierwsza jest o godz. 11.00, a druga o godz. 12.00) można nabywać w kasie kina Trójka w każdy czwartek od godz. 10.00.

Na seanse może przyjść każdy. Pamiętajmy jednak, że jedna osoba może maksymalnie otrzymać pięć biletów. Kino Trójka może pomieścić maksymalnie 190 osób. (luk) 

 

]]>
l.rozanski@wrzesnia.info.pl (Łukasz Różański) Września Sun, 02 Aug 2015 21:01:37 +0200
O policji i krwi w Radiu Merkury (audio) http://wrzesnia.info.pl/g/września/item/7288-o-policji-i-krwi-w-radiu-merkury-audio http://wrzesnia.info.pl/g/września/item/7288-o-policji-i-krwi-w-radiu-merkury-audio O policji i krwi w Radiu Merkury (audio)
Jest piątek, więc czas na przegląd „Wiadomości Wrzesińskich” w Radiu Merkury.

Tym razem redaktor naczelny „WW” Waldemar Śliwczyński mówił na antenie poznańskiej rozgłośni o tym, jak wrzesińska policja przyznała się do błędu oraz o mandatowej „ciuciubabce”, którą mundurowi uprawiają w okolicach ul. Warszawskiej.

W. Śliwczyński zwrócił także uwagę na kwestie związane z brakiem krwi w wielkopolskich szpitalach. Wszystkie artykuły, o których mowa, można znaleźć w aktualnym wydaniu naszego tygodnika. (dai)

]]>
d.idzikowski@wrzesnia.info.pl (Damian Idzikowski) Września Fri, 31 Jul 2015 14:25:18 +0200
„Amerykańskie” zatrzymanie pod Skorzęciniem http://wrzesnia.info.pl/g/września/item/7278-„amerykańskie”-zatrzymanie-pod-skorzęciniem http://wrzesnia.info.pl/g/września/item/7278-„amerykańskie”-zatrzymanie-pod-skorzęciniem „Amerykańskie” zatrzymanie pod Skorzęciniem
Wrzesiński motocyklista z pasażerką za plecami „popisał się” w Skorzęcinie szaloną ucieczką przed policją. Funkcjonariusze odpowiedzieli bezwzględnym zatrzymaniem, po którym motor wylądował na dachu radiowozu.

Sceny jak z amerykańskiego filmu akcji rozegrały się 22 lipca około godziny 18.00. Policjanci chcieli zatrzymać i wylegitymować kierowcę motocykla suzuki, który jechał za szybko. Rzecz działa się przy wyjeździe z Ośrodka Wypoczynkowego Skorzęcin.

23-letni wrześnianin nie zatrzymał się do kontroli. Zaczął uciekać. Wspólnie z nim podróżowała 28-letnia mieszkanka Wrześni. Funkcjonariusze natychmiast rozpoczęli pościg i poprosili przez radio o wsparcie kolegów.

Pościg zakończył się po sześciu kilometrach, gdy drugi radiowóz jadący od strony Witkowa stanął w poprzek jezdni, aby zatarasować drogę. 

Kierowca suzuki z impetem uderzył w tył radiowozu, w efekcie czego jednoślad wylądował na dachu policyjnego auta. Podróżujący motocyklem znaleźli się na drodze. 

Wkrótce 23-letni kierowca zaczął uciekać, ale po pieszym pościgu został zatrzymany i skuty kajdankami. Jadący motorem trafili do szpitala. Nie stwierdzono u nich poważnych obrażeń.

Jakie zarzuty usłyszy wrzesiński motocyklista? Czy był trzeźwy? Dlaczego policjanci zdecydowali się na tak nietypowy manewr? Czy funkcjonariusze mają sobie coś do zarzucenia po całej akcji? O tym piszemy w aktualnym wydaniu „WW”. (kul)

]]>
d.idzikowski@wrzesnia.info.pl (Damian Idzikowski) Września Fri, 31 Jul 2015 06:00:00 +0200
Schronisko otwarte także dla bocianów http://wrzesnia.info.pl/g/września/item/7275-schronisko-otwarte-także-dla-bocianów http://wrzesnia.info.pl/g/września/item/7275-schronisko-otwarte-także-dla-bocianów Schronisko otwarte także dla bocianów
We wrzesińskich schronisku pojawił się nietypowy lokator. Na szczęście nie na długo. 

Mowa o bocianie, który 28 lipca leżał przy drodze w Gutowie Wielkim. Dyżurny straży miejskiej został powiadomiony o tym fakcie przez zaniepokojonego kierowcę. 

– Młody ptak z gatunku bocianów białych prawdopodobnie uczył się latać i chwilowo zaniemógł – domniemuje strażnik Anna Hedrych-Stanisławska. 

Bocian trafił do schroniska, ale po odzyskaniu sił odleciał na wolność. (luk) 

 

]]>
l.rozanski@wrzesnia.info.pl (Łukasz Różański) Września Thu, 30 Jul 2015 09:25:36 +0200
Smutna historia ze szczęśliwym finałem http://wrzesnia.info.pl/g/września/item/7268-smutna-historia-ze-szczęśliwym-finałem http://wrzesnia.info.pl/g/września/item/7268-smutna-historia-ze-szczęśliwym-finałem Smutna historia ze szczęśliwym finałem
Ktoś wyrzucił szczeniaka na klatkę schodową jednej z kamienic na wrzesińskim rynku.

Do zdarzenia doszło w czwartek 23 lipca. – Przyszła do nas osoba, która stwierdziła, że szczeniak został jej podrzucony pod drzwi – informuje strażnik Anna Hedrych-Stanisławska. 

Szczeniak trafił do schroniska przy ul. Sikorskiego. Szybko je jednak opuścił, albowiem 24 lipca przygarnął go mieszkaniec gminy Witkowo. (luk) 

]]>
l.rozanski@wrzesnia.info.pl (Łukasz Różański) Września Wed, 29 Jul 2015 16:42:05 +0200
Znamy datę otwarcia POLOmarketu http://wrzesnia.info.pl/g/września/item/7261-znamy-datę-otwarcia-polomarketu http://wrzesnia.info.pl/g/września/item/7261-znamy-datę-otwarcia-polomarketu Znamy datę otwarcia POLOmarketu
Już za nieco ponad tydzień zostanie otwarty trzeci na terenie Wrześni sklep sieci POLOmarket.   

Przypomnijmy, że obiekt powstał w miejscu dawnego boiska Zespołu Szkół Politechnicznych. Wjazd do niego znajduje się od strony Szosy Witkowskiej. 

Otwarcie sklepu odbędzie się w środę 5 sierpnia o godz. 8.00. Na pierwszych klientów (i nie tylko) czeka kilka niespodzianek. 

Więcej na ten temat w piątkowym wydaniu „Wiadomości Wrzesińskich”. (luk)

]]>
l.rozanski@wrzesnia.info.pl (Łukasz Różański) Września Mon, 27 Jul 2015 22:09:30 +0200
Psy szukają nowych właścicieli (galeria) http://wrzesnia.info.pl/g/września/item/7260-psy-szukają-nowych-właścicieli-galeria http://wrzesnia.info.pl/g/września/item/7260-psy-szukają-nowych-właścicieli-galeria Psy szukają nowych właścicieli (galeria)
Kolejne czworonogi z wrzesińskiego schroniska szukają domów. Wśród nich są m.in. dwa małe psy, które zostały wyrzucone w szczere pole.

Ireneusz Zawal, pracownik schroniska znalazł je w maju w okolicach Sędziwojewa. Szczeniaki były wyczerpane, głodne i wystraszone. 

– Do adopcji zostały przeznaczone niedawno. Wszystko przez to, że musieliśmy je podleczyć. Teraz są już zupełnie zdrowe. Wyrosną z nich średniej wielkości psy – informuje I. Zawal. 

W środę 22 lipca do schroniska przy ul. Sikorskiego trafił półroczny mieszaniec. Zwierzak błąkał się po lesie Dębina. 

– Jest bardzo spokojny i łagodny – mówi I. Zawal. 

A na koniec dobra informacja. Udało się nam (dzięki Państwu) znaleźć nowe domy dla trzech szczeniaków porzuconych w lesie. Nowych właścicieli znalazły także dwa inne psy, których zdjęcia opublikowaliśmy na Wrzesnia.info.pl. 

Obecnie w schronisku przy ul. Sikorskiego przebywa ponad 90 czworonogów. (luk)  

]]>
l.rozanski@wrzesnia.info.pl (Łukasz Różański) Września Mon, 27 Jul 2015 22:07:10 +0200
Enea zapowiada kolejne wyłączenia prądu http://wrzesnia.info.pl/g/września/item/7257-enea-zapowiada-kolejne-wyłączenia-prądu http://wrzesnia.info.pl/g/września/item/7257-enea-zapowiada-kolejne-wyłączenia-prądu Enea zapowiada kolejne wyłączenia prądu
Nekla, Zasutowo, Obłaczkowo – między innymi w tych miejscowościach mieszkańcy już wkrótce spotkają się z przerwami w dostawie prądu. 

Oto szczegółowe terminy i lokalizacje planowych wyłączeń energii elektrycznej.

Wtorek, 28.08.2015 (w godz. 8.00-12.30)

Barczyzna 

Gierłatowo 

Nekla 

ul. Boczna, Chopina, Czereśniowa, Dworcowa, Gnieźnieńska, Jasminowa, Krótka, Lawendowa, Leszczynowa, Leśna, Lipowa, Mała, Modrzewiowa, Nad Moskawą, Nowa, Ogrodowa, Polna, Powstańców Wielkopolskich, Poznańska, Starczanowska, Wierzbowa, Wiosny Ludów, Wiśniowa, Wrzesińska, Zawodzie 

Zasutowo 

ul. Leśna, Motelowa, Ogrodowa, Wrzesińska, Cicha, Krótka, Kwiatowa, Słoneczna, Sosnowa, Szkolna

Sobota, 1.08.2015 (w godz. 8.00-15.00)

Białężyce 

Chocicza Wielka,

Chocicza Mała 

Obłaczkowo, Czachrowo 

Września 

ul. Wrocławska 37

(luk) 

 

]]>
l.rozanski@wrzesnia.info.pl (Łukasz Różański) Września Sun, 26 Jul 2015 22:28:32 +0200
Najwyższy awans policyjny dla kobiety (galeria) http://wrzesnia.info.pl/g/września/item/7251-najwyższy-awans-policyjny-dla-kobiety-galeria http://wrzesnia.info.pl/g/września/item/7251-najwyższy-awans-policyjny-dla-kobiety-galeria Najwyższy awans policyjny dla kobiety (galeria)
Policjanci obchodzili swoje święto 24 lipca. Z tej okazji w Centrum Edukacji Bezpieczeństwa odbyła się uroczysta akademia. 

Mundurowi odebrali awanse. Najwyższy, na stopień podinspektora policji, był udziałem Justyny Walińskiej.

Poniżej przedstawimy wyraz pozostałych awansowanych.

Na wyższy stopień policyjny w korpusie aspirantów mianowani zostali:

na stopień aspiranta sztabowego policji

Paweł Gostyński

Grzegorz Jędrzejewski

Iwona Łyskawa

Dariusz Maciejczak

Waldemar Piechowiak

Rafał Rybka

Krzysztof Waszak

Marcin Wojciechowski

Robert Wróblewski

Piotr Wysocki

na stopień starszego aspiranta policji

Krzysztof Frąckowiak

Ryszard Kobielak

Mariusz Mielcarek

Marcin Stanisławski

Tomasz Szarzyński

Przemysław Teodorczyk

Sebastian Waliński

na stopień aspiranta policji

Grzegorz Głowacki

Tomasz Giżewski

Jonasz Stramczewski

Marek Zdrojek

na stopień młodszego aspiranta policji

Krzysztof Kaźmierski

Damian Łyskawiński

Adrian Melewski

Waldemar Nather

Piotr Nawrocki

Na wyższy stopień policyjny w korpusie podoficerów mianowani zostali: 

na stopnień sierżanta sztabowego policji

Maciej Brzęcki

Maciej Wojdyński

na stopień starszego sierżanta policji

Krzysztof Budkowski

Marcin Klonowski

Krzysztof Kozłowski

Krzysztof Maciejewski

Tomasz Tatarkiewicz

na stopień sierżanta policji

Arkadiusz Błażejewski

Tomasz Malina

Adam Małecki

Milena Markiewicz

Mariusz Michalak

Tomasz Michalak

Damian Pawliczak

Maciej Sikorski

Michał Staniszewski

Jakub Węcławiak

Adam Wojciński

Krzysztof Wójt

Łukasz Zabiszak

Na wyższy stopień policyjny w korpusie szeregowych mianowani zostali: 

na stopnień starszego posterunkowego policji

Łukasz Karski

Tomasz Stuczyński

O innych wyróżnieniach przyznanych podczas akademii napiszemy w najbliższym wydaniu "WW". (tos)

]]>
t.szternel@wrzesnia.info.pl (Tomasz Szternel) Września Fri, 24 Jul 2015 15:23:26 +0200
Czytanie „WW” w Radiu Merkury (audio) http://wrzesnia.info.pl/g/września/item/7250-czytanie-„ww”-w-radiu-merkury-audio http://wrzesnia.info.pl/g/września/item/7250-czytanie-„ww”-w-radiu-merkury-audio Czytanie „WW” w Radiu Merkury (audio)
Już tradycyjnie w piątek poznańskie Radio Merkury przyłożyło ucho do naszego powiatu. 

Poznańska rozgłośnia regularnie zagląda do „Wiadomości Wrzesińskich” razem z redaktorem naczelnym Waldemarem Śliwczyńskim. 

Tym razem w przeglądzie mowa była o budżecie obywatelskim, nawałnicach oraz powiatowym systemie ostrzegania. Całość można odsłuchać poniżej.  

]]>
d.idzikowski@wrzesnia.info.pl (Damian Idzikowski) Września Fri, 24 Jul 2015 14:26:31 +0200
Był dym bez ognia (galeria) http://wrzesnia.info.pl/g/września/item/7241-był-dym-bez-ognia-galeria http://wrzesnia.info.pl/g/września/item/7241-był-dym-bez-ognia-galeria Był dym bez ognia (galeria)
Strażacy 23 lipca około godz. 13.00 otrzymali zgłoszenie o pożarze samochodu osobowego zaparkowanego na ul. Fabrycznej we Wrześni. 

Na miejsce zadysponowano dwa zastępy z komendy przy ul. Wrocławskiej. Po przybyciu strażacy nie zastali pożaru, jednak przypadkowy świadek poinformował ich o dymie wydobywającym się spod maski renault laguny. 

– Wspólnie z policją podjęliśmy decyzję o otwarciu samochodu. Zrobiliśmy to bez jakichkolwiek uszkodzeń. W pojeździe uchylona była szyba od strony pasażera – informuje Zbigniew Rzemyszkiewicz z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej we Wrześni. 

Po otwarciu maski samochodu nie stwierdzono ognia. Przybyły na miejsce właściciel pojazdu został zobowiązany do odholowania pojazdu do warsztatu samochodowego celem sprawdzenia m.in. instalacji elektrycznej. (luk) 

Fot. Oskar Izydorek 

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia? Zrób zdjęcie i prześlij nam na adres redakcja@wrzesnia.info.pl. Można też znaleźć nas na Facebooku. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę Września.info.pl 

]]>
l.rozanski@wrzesnia.info.pl (Łukasz Różański) Września Thu, 23 Jul 2015 14:04:29 +0200