A+ A A-

Patriotyzm po nekielsku (galeria)

piątek, 11.11.2016, 14:54

Neklanie uczcili 98 rocznicę odzyskania niepodległości. Uroczystości rozpoczęła msza św. intencji ojczyzny, potem pod pamiątkowym obeliskiem na nekielskim rynku złożono wiązanki kwiatów. W uroczystościach udział wzięły władze miasta, poseł na sejm RP Bartosz Józwiak oraz liczne stowarzyszenia i organizacje pozarządowe oraz uczniowie i przedszkolaki.Burmistrz Nekli Karol Balicki przypomniał, że patriotyzm to nie tylko miłość do ojczyzny, ale także wzięcie odpowiedzialności za małą ojczyznę czyli gminę.
- Równo za miesiąc w referendum będziemy mogli zdecydować o bardzo ważnej sprawie dla naszej gminy. Dlatego zachęcam do wzięcia udziału  - apelował. - Ale pojawiające się próby negowania referendum lokalnego są niedopuszczalne. Po to nasi ojcowie walczyli o naszą wolność, aby o losach małej ojczyzny mogli zdecydować mieszkańcy  - powiedziała stanowczo. (tom)

Ostatnio zmieniany piątek, 11.11.2016, 15:09

Najczęściej komentowane

pogoda w Nekli

Informator gminny
Zmienił się numer? Poinformuj nas. 61 437-49-50
Instytucja Telefon
Centrum ratunkowe 112
Policja 997
Straż pożarna 998
Pogotowie ratunkowe 999
Urząd Miasta i Gminy 61 438-60-11
Poczta - Targowa Górka 61 438-66-28

najnowsze komentarze

Społeczności

Wydawca portalu

Wiadomości Wrzesińskie oraz Wydawnictwo KROPKA J.W.Śliwczyńscy. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie oraz wykorzystywanie materiałów bez zgody, zabronione. Redakcja nie odpowiada za treści publikowane w komentarzach oraz w dyskusjach na forum dokładając jednak wszelkich starań do procesu moderacji tych naruszających netykietę.