noob

promocja ad   promocja ad


15 listopada odbędzie się zabawa andrzejkowa, którą organizuje Rada Rodziców przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Kołaczkowie.

To już pewne. Do wyborów na burmistrza Pyzdr stanie dwóch kandydatów – Przemysław Dębski i Krzysztof Winter. O ile pierwszy nie jest zaskoczeniem, o tyle drugi już tak. I to dużym. 

W połowie listopada prawdopodobnie ruszą rozgrywki w ramach trzeciej edycji Miłosławskiej Ligi Halowej.

W wieku 71 lat w środę 22 października zmarła Maria Zuzanna Krzyżańska, była wieloletnia szefowa miłosławskiego banku spółdzielczego. 

Szanowni Państwo, ruszamy na zakupy! Prawie pięćdziesiąt wrzesińskich sklepów i zakładów usługowych przystąpiło do naszej akcji „Kupuj z WW”.

Niewykluczone, że w niedługim czasie na osiedlu Kościuszki pojawi się system monitoringu.

Pyzdry istnieją w mojej świadomości od lat 70. XX wieku, kiedy to z Gniezna – przez Wrześnię i Kalisz – jeździłem z rodzicami samochodem do Kępna, na grób dziadka Wojciecha Stefaniaka. Zawsze wtedy, rok po roku, nieustająco zadziwiały mnie dwa, jakże różne, oblicza Pyzdr, czyli krajobrazu miejskiego i dostrzeżonej nieco później fotogeniczności poznawanych w nim (w tym krajobrazie) miejsc niezmiennych oraz miejsc podlegających niespiesznym nieustającym zmianom, a nawet dramatycznej korozji lub reaktywacji w obrębie małomiasteczkowej czasoprzestrzeni. 

Uroczysty charakter miała 32. sesja rady miejskiej (22 października). Nie dziw, by była ostatnią w tej kadencji samorządu.

Na mapie szkoły w Otocznej pojawiła się "zielona wyspa". Tak uczniowie tej placówki określili Centrum Edukacji Przyrodniczej, które otwarto w czwartek 23 października.

Trzy samochody zderzyły się na drodze łączącej Wrześnię z Sokołowem (nieopodal przejazdu kolejowego). W wyniku zdarzenia jedna osoba została lekko ranna.

Newsletter

najnowsze komentarze

najczęściej komentowane

Archiwum starszego portalu

Wydawca portalu

Wiadomości Wrzesińskie oraz Wydawnictwo KROPKA J.W.Śliwczyńscy. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie oraz wykorzystywanie materiałów bez zgody, zabronione. Redakcja nie odpowiada za treści publikowane w komentarzach oraz w dyskusjach na forum dokładając jednak wszelkich starań do procesu moderacji tych naruszających netykietę.
| fototekstura.pl - fotografia, magazyn fotograficzny | livepoint.pl - projektowanie stron, agencja reklamowa, drukarnia | wrzesnia.net.pl - katalog firm, praca