Zwycięstwa faworytów. Drużyny futsalowe po przerwie ponownie wznowiły rywalizację

Po prawie miesięcznej przerwie na parkiet powróciły drużyny uczestniczące w futsalowych rozgrywkach prowadzonych przez WTPN. Miniona kolejka nie przyniosła zaskakujących wyników. Poza jednym remisem wygrywały zespoły wyżej notowane w tabeli.

piłka nożna miesiąca temu 0

Tylko jedno spotkanie niedzielnej kolejki zmagań pierwszoligowych okazało się wyrównane. Fundamenty bliskie były odebrania punktów graczom Ignasiak Sport. Pozostałe mecze zakończyły miażdżącymi zwycięstwami drużyn wyżej notowanych w tabeli. W nadchodzącej kolejce najbardziej ciekawie zapowiada się starcie Ignasiak Sport z Materiałami Budowlanymi Andrzejewski (niedziela, 21.01.2018 r. godz. 19.40).

W drugiej lidze wobec pauzy Intercars Września gracze Motokliniki i Techpaku wykorzystali szansę zbliżenia się punktowo do lidera. Bliskie sprawienia niespodzianki były Szerszenie, które nieznacznie uległy wiceliderowi – Motoklinice. W najbliższą niedzielę już w pierwszym meczu dojdzie do arcyciekawie zapowiadającego się pojedynku Intercars Września z Techpakiem (niedziela, 21.01.2018 r. godz. 14.20).

I liga, kolejka X

Ignasiak Sport – Fundamenty 3:2 (1:1)

Spotkanie okazało się bardzo wyrównane i zacięte. Do przerwy więcej sytuacji do zdobycia goli stworzyli sobie gracze Fundamentów. Przez długi czas bramkarze obu drużyn byli jednak nie do pokonania. Przełomowym momentem pierwszej połowy okazało się ukaranie Adama Staniak czerwoną kartką w 16. min. Grający w przewadze liczebnej po tym zdarzeniu zawodnicy Fundamentów prawie natychmiast zdobyli gola. Po indywidualnej akcji trafienie zaliczył Dawid Walkowiak. Na sekundy przed przerwą doszło do wyrównania. Piłka po uderzeniu Mateusza Bigosińskiego z rzutu wolnego odbijając się od obrońcy Fundamentów znalazła drogę do siatki.

Druga część meczu rozpoczęła się dla Fundamentów znakomicie. Tym razem gola na 2:1 po indywidualnej akcji zdobył Jakub Długosz. Od tego momentu gra przebiegała jednak pod dyktando zawodników Ignasiak Sport. Opadający z sił zawodnicy Fundamentów dość długi czas utrzymywali korzystny wynik. Dopiero w 35. min Łukasz Fechner zdołał doprowadzić do wyrównania. Bramka na wagę meczu dla Ignasiak Sport został zdobyta przez Bartosza Lisa minutę później. Bardzo ciekawa okazała się końcówka spotkania, w której obie drużyny miały już na swoim koncie po pięć fauli. Polowanie na przewinienie dające przedłużony rzut karny okazało się jednak z obu stron nieskuteczne.

Meble Duszyński/Studio VIVA – Master Sport 1:13

Izo-Expert – Capri Lucca 1:5

Materiały Budowane Andrzejewski – Kopcup.pl 11:5