Zwracali uwagę na zagrożenia czyhające w sieci

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji we Wrześni realizują w szkołach powiatu wrzesińskiego założenia programu „Dwie strony sieci”.

oświata 12 miesięcy temu 0

Celem programu jest uświadamianie uczniom ewentualnych zagrożeniach wynikających z niewłaściwego korzystania z internetu.

– Mundurowi podczas przeprowadzanych zajęć starają się uświadomić swoich słuchaczy, że pojawiające się zagrożenia w świecie wirtualnym mogą przenieść się, zaistnieć w świecie realnym. Ciągły rozwój technologiczny niestety spowodował, że internet zostaje wykorzystywany do popełniania przestępstw – mówi Adam Wojciński, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji we Wrześni.

Zajęcia zostały przeprowadzone w Gimnazjum nr 2 we Wrześni oraz w Zespole Szkół w Targowej Górce. Wrzesińscy policjanci przekazali uczniom jak należy właściwie korzystać z internetu.

– Bezpieczeństwo w sieci jest bardzo ważnym ale niestety często pomijanym aspektem. Celem zajęć było także uświadomienie młodzieży, że w internecie nie jesteśmy anonimowi – kończy Wojciński.

Thumb 20170528 165212

Łukasz Różański

12 miesięcy temu 0