Znakomity występ rezerw Victorii. Wrześnianie nie tracą szansy na pogoń za czołówką ligi

Bardzo dobry występ odnotowali gracze rezerw Victorii w wyjazdowym pojedynku z Piastem Grodziec. Wrześnianie oprócz tego, że wygrali wysoko zaprezentowali bardzo widowiskową grę.

piłka nożna 14 dni temu 0

Dominacja graczy rezerw Victorii w całym spotkaniu nie podlegała dyskusji. Gospodarze przez 90. min w żaden istotny sposób nie potrafili zagrozić bramce strzeżonej przez Jakuba Ziółkowskiego. Pierwszy raz Victoria II mogła zdobyć gola w 10. min po minimalnie niecelnym uderzeniu Dawida Szymańskiego z dystansu. W 18. min Victoria II otworzyła wynik meczu. Po dośrodkowaniu Mikołaja Wawrzyniaka z rzutu rożnego piłkę uderzoną przez Dominika Szymańskiego głową bramkarz Piasta sparował przed siebie, ale wobec dobitki Roberta Zdunka był już bezradny. Kilka minut później wrześnianie podwyższyli na 2:0, również po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Piłkę w pole karne dograł Brajan Wojciechowicz, a futbolówkę do siatki po uderzeniu jej głową skierował Mykyta Yarovyi. W 32. min na 3:0 podwyższył Wojciechowicz zdobywając gola przepięknej urody po strzale w samo okienko bramki Grodźca 25. metrów.

Po przerwie Victoria nadal zdecydowanie przeważała zaliczając jedno trafienie w 60. min. Świetnym uderzeniem z dystansu popisał się wówczas Wawrzyniak. Kilka minut później pojedynek sam na sam z bramkarzem Piasta przegrał Dawid Szymański. W 85. min miejscowi mieli wiele szczęścia nie tracąc kolejnego gola. Po strzale Kacpra Jagodzińskiego z dystansu futbolówka odbiła się od poprzeczki po czym trafiła w plecy bramkarza Piasta i ponownie trafiła w poprzeczkę. Do siatki jednak wpaść nie zdołała.

- Był to nasz jeden z lepszych meczów w sezonie. Ze względu na stan boiska staraliśmy się za pomocą prostych środków przedostawać pod pole karne przeciwnika. W pierwszej połowie najlepszy występ w karierze zaliczył Dominik Szymański. Gospodarze nie potrafili nam niczym zagrozić, nie dopuszczaliśmy zawodników Piasta pod nasze pole karne – oceniał po spotkaniu trener Victorii II Tomasz Krzyżkowiak.

Victoria II Września zagrała w składzie: Ziółkowski – Kmieciak, Bonalski, Zdunek, Yarovyi – Wawrzyniak, Garbarek, Jagodziński, Dawid Szymański, Wojciechowicz – Dominik Szymański

Klasa A, Piast Grodziec – Victoria II Września 0:4 (0:3)