Znakomity mecz neklan. Niezwykle cenna wygrana Płomienia z Polonią II Środa Wlkp.

Biorąc pod uwagę zasilenie składu rezerw Polonii kilkoma zawodnikami trzecioligowymi szanse Płomienia na odniesienie sukcesu wydawały się niezwykle małe. Po znakomitym meczu neklanie wywieźli jednak ze Środy Wlkp. komplet punktów.

piłka nożna 18:58 21-10-20190 0

Do przerwy neklanie oddali inicjatywę gospodarzom. Pomimo tego, że gracze Polonii osiągnęli przewagę w polu potrafili wypracować sobie tylko jedną stuprocentową okazję strzelecką. Za to broniący się gracze Płomieni po kontrach mieli ich kilka. W sytuacji sam na sam z bramkarzem gospodarzy bramki nie udało się zdobyć Norbertowi Szklarzowi i Adrianowi Matysiakowi. Po strzale Bartłomieja Figasa z rzutu wolnego golkiper miejscowych zdołał sparować piłkę na słupek. W 43. min neklanie objęli prowadzenie. Figas dośrodkował piłkę z rzutu wolnego, Adrian Kogut znakomicie ją dograł na 11. metr, a Norbert Szklarz trafił do siatki Polonii II po uderzeniu futbolówki z woleja.

Wbrew oczekiwaniom miejscowych po przerwie nie udało im się zdominować neklan, którzy coraz śmielej zaczęli atakować. Po rajdzie od połowy boiska gola w sytuacji sam na sam z bramkarzem gospodarzy ponownie nie udało się zdobyć Matysiakowi. Potem było jeszcze niecelne uderzenie piłki głową przez Marcina Walkowiaka po dośrodkowaniu Figasa z rzutu wolnego i kolejna niewykorzystana przez Matysiaka stuprocentowa okazja strzelecka. W 73. min Płomień wyszedł na prowadzenie 2:0. Po wyłożeniu przez Matysiaka piłkę do pustej bramki skierował Kogut. Trzy minuty później w obozie neklan zapanowała euforia. Patryk Malinger podał w pole karne do Szklarza, który strzałem po długim rogu trafił do bramki Polonii II. Po trafieniu z 18. metrów w 78. min w samo okienko bramki Płomienia gospodarze doprowadzili do stanu 1:3. Skrzydła kompletnie podcięła im bramka na 4:1 zdobyta przez Koguta w 80. min.

- Drużynie należy się wielka pochwała za bezbłędne realizowanie założeń taktycznych. Rozegraliśmy znakomite spotkanie. W składzie Polonii II znalazło się siedmiu zawodników, którzy dzień wcześniej byli na meczu z pierwszym zespołem w Kołobrzegu. Jestem bardzo zadowolony. Dla chwili takich jak ta warto żyć – komentował szczęśliwy trener Płomienia Bartłomiej Figas.

Płomień Nekla zagrał w składzie: Siejak – Stróżyna, Grzegorczyk, Figas, Domżalski – M. Walkowiak - Malinger, Kogut (85. Półtorak), Janicki (77. Izydorczyk), Szklarz – Matysiak (83. Tonder)

Klasa okręgowa, Polonia II Środa Wlkp. – Płomień Nekla 1:4 (0:1)

18:58 21-10-2019