Zmiany w Muzycznym Poddaszu w Kołaczkowie. Przygotowania do Nocy Muzeów

10 maja odbyło się kolejne cykliczne spotkanie w Muzycznym Poddaszu w Kołaczkowie. Tym razem tematem dominującym były przygotowania do Nocy Muzeów, która 18 maja odbędzie się w Pałacu Reymonta.

kultura 15:35 12-05-20190 1

W spotkaniu uczestniczyło kilku miłośników starej elektroniki spod znaku Unitry i dobrej muzyki z Kołaczkowa, Wrześni, Pyzdr i Miłosławia. Tym razem w spotkaniu uczestniczył m.in.: Mariusz Gomulski, dyrektor GOK oraz muzyk Grzegorz Tamborski.

Twórcą Muzycznego Poddasza jest Janusz Strzelczyk i właśnie w piątek rozpoczęły się przygotowania do Nocy Muzeów, która odbędzie się 18 maja w pałacu Reymonta. Wystawa zostanie znacznie odświeżona, pojawią się tutaj nowe elementy dekoracyjne.

W Muzycznym Poddaszu pojawia się nowe sprzęty

Program Nocy Muzeów w Kołaczkowie jest znacznie bogatszych. Po szczegóły odsyłam do plakatu poniżej.

Piątkowe spotkanie było poświęcone kolejny raz kasetom i kaseciakom. Uczestnicy prezentowali swoje ulubione nagrania na tych starych nośnikach. Kolejny raz okazało się, że czarna płyta także wraca w wielkim stylu – dlatego uczestnicy posłuchali nagrań m.in. Kobranocki z całkiem nowej płyty analogowej.

Ankieta

Z jakich nośników korzystasz słuchając muzyki?

Pan Radosław Jess przywiózł ze sobą nawet swoją „kawalerską” wieżę z Unitry, o dziwo po 30 latach nieużytkowania nadal działała. 

Radosław Jess prezentuje swój zestaw

Bieżące informację na temat Muzycznego Poddasza można śledzić na Facebooku.

Thumb ww biernat

Filip Biernat

15:35 12-05-2019