Złotodajny Zamość. Triumfy zawodniczek spod znaku LZS

Siedem krążków przywieźli młodzi lekkoatleci Orkana Września z Mistrzostw Polski Ludowych Zespołów Sportowych. W czasie dwudniowych zawodów w Zamościu wrześnianki pięciokrotnie stawały na najwyższym stopniu podium.

lekkoatletyka 14:16 06-06-20190 0

Najbardziej zapracowaną zawodniczką była Martyna Guzowska, która wywalczyła złote krążki w biegu na 400 m (57,23 s – rekord życiowy), w biegu na 800 m (2:14,24 min – r.ż.) oraz w sztafecie 4x400 m. W tej ostatniej konkurencji na złoto zapracowały także Wiktoria Dams, Maria Matusiak i Marika Majewska.

Majewska także trzykrotnie zdobywała tytuł mistrzowski. Obok sztafet 4x100 i 4x400 m nie dała rywalkom szans w swojej koronnej konkurencji 100 m ppł., poprawiając swoją życiówkę na niebotyczny poziom 13,50 s. W złotej sztafecie 4x400 m biegały także Dams i Matusiak.

Marika Majewska nie ma sobie równych w Polsce wśród kadetek na niskich płotkach

Obie fotografie autorstwa Zuzanny Nowak

Orkan z Zamościa przywiózł także dwa srebrne krążki. Na drugim stopniu podium stanęła Marta Zimna w biegu na 100 m (12,07 s – r.ż.). Srebro w skoku wzwyż wywalczył Bartosz Kowalski, choć wynik 191 cm daleki jest od jego rekordu życiowego.

Orkan w klasyfikacji punktowej zajął wysokie szóste miejsce w gronie 84 klubów i był najlepszy spośród tych z Wielkopolski. Wielkopolska zdecydowanie wygrała ranking województw, wyprzedzając lubuskie i podlaskie.

Więcej o występie Orkana w piątkowym wydaniu "WW".

14:16 06-06-2019