Zimowy sen Prowincjonaliów. Tegoroczna edycja odwołana z powodu remontu WOK-u

O rok dłużej będą musieli poczekać miłośnicy dobrego kina i rodzinnej atmosfery wrzesińskiego festiwalu filmowego na swoje tradycyjne spotkanie.

kultura 17:15 29-01-20202 1

Zgodnie z harmonogramem 27. Ogólnopolski Festiwal Sztuki Filmowej „Prowincjonalia” powinien się już odbywać we Wrzesińskim Ośrodku Kultury, gdzie przeniósł się trzy lata temu po zakończaniu współpracy z Kinem Trójka. Jednak impreza „padła ofiarą” przedłużającego się remontu ośrodka. Nowy termin zakończenia prac wyznaczono na połowę roku. O wszystkim poinformował na stronie festiwalu dyrektor Rafał Górecki (na zdjęciu powyżej):

– Liczyłem na cud, ale niestety, tym razem tak się nie stało. Zatem Prowincjonalia 2020 zapadają w krótki zimowy sen. Wiem, wiem, niektórym z Was ciężko będzie przetrwać ten czas, ale wytrzymajcie, proszę. Tradycyjnie, spotykamy się na przełomie stycznia i lutego, w okresie ferii zimowych w Wielkopolsce. A kiedy już dotrzecie do nas i zobaczycie pięknie wyremontowany, bardziej funkcjonalny i lepiej wyposażony obiekt Wrzesińskiego Ośrodka Kultury, to sami stwierdzicie – było warto poczekać!

Thumb tem podsumowanie dai

Damian Idzikowski

17:15 29-01-2020