Zignorowała czerwone światło i spowodowała kolizję. Otrzymała wysoki mandat

Nieostrożność na drodze może skutkować poważnymi konsekwencjami. Doskonale pokazała to sytuacja z czwartkowego popołudnia.

na sygnale 14:00 31-05-20192 25

Wtedy to o godz. 16.30 na drodze krajowej nr 92 w pobliżu Nekli doszło do czołowego zderzenia dwóch aut. Na miejscu pojawiły się trzy zastępy strażaków: dwa z OSP Nekla i jeden z PSP Września, karetka pogotowia i policjanci, którzy ustalili szczegóły zdarzenia.

- Kierująca samochodem ford focus jadąc drogą krajową nr 92 w stronę Wrześni nie zastosowała się do czerwonego światła na sygnalizacji świetlnej i doprowadziła do kolizji z pojazdem opel corsa wyjeżdżającym z ulicy Dworcowej z Nekli - informuje st. sierż. Adam Wojciński, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji we Wrześni.

21-letnia mieszkanka gminy Pyzdry została ukarana mandatem w wysokości 500 złotych i otrzymała sześć punktów karnych. Kierujący pojazdami byli trzeźwi, jednak ze względu na duże zniszczenia samochodów, zostały zatrzymane im dowody rejestracyjne. Kierowca opla corsy został zabrany do wrzesińskiego szpitala powiatowego. Po niezbędnych badaniach został wypisany, dlatego zdarzenie zakwalifikowano jako kolizję.

Zderzenie spowodowało spore utrudnienia w ruchu. Przez pierwsze minuty droga w kierunku Wrześni była całkowicie zablokowana, a później strażacy wskazywali kierowcom objazdy przez Neklę. Usuwanie skutków wypadku zakończyło się kilka minut przed godziną 18.00.

- Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu instalacji elektrycznej w obu pojazdach, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym, neutralizacji płynów eksploatacyjnych, kierowaniu ruchem oraz sprzątnięciu pozostałości powypadkowych - informują strażacy z OSP Nekla.

Thumb jagie%c5%82a

Radosław Jagieła

14:00 31-05-2019