Zero tolerancji dla pedofili

Film „Tylko nie mów nikomu” braci Sekielskich ucieszył mnie (i miliony innych Polaków) z wielu powodów. Między innymi i z tego, że pokazuje, jak bardzo ważne w demokracji jest dziennikarstwo, wolne dziennikarstwo, którego nie wolno mylić z propagandą uprawianą przez niektóre media.

Moim zdaniem 13:02 17-05-20193 29

Temat pedofilii w Kościele katolickim w Polsce nie jest tematem nowym, ale po raz pierwszy ktoś zrealizował go naprawdę dobrze i do tego „mocno”. Na tyle mocno i prawdziwie, że poważnie potraktował film zarówno rząd (z wyjątkami), jak i Kościół (z wyjątkami).

Praca dziennikarzy nie poszła na marne – po tonie dyskusji publicznej, wypowiedziach polityków, publicystów, hierarchów i komentatorów z lewa i z prawa można mieć nadzieję, że wreszcie ktoś coś zrobi z tym problemem, że wreszcie zacznie być realizowany program „zero tolerancji” dla pedofili.

Że Kościół pozbędzie się ze swojego grona czarnych owiec, że aparat państwowy przestanie roztaczać parasol ochronny nad przestępcami w sutannach, a rodzice ofiar uwierzą swoim dzieciom, gdy te się poskarżą. Brawo, Sekielscy – dziękujemy Wam.

Waldemar Śliwczyński

redaktor naczelny

Thumb ww biernat

Filip Biernat

13:02 17-05-2019