Żegnaj, Andrzej

Na przełomie starych i nowych czasów, czyli w latach 1989/1990, w piwiarni U Pikusia na ulicy Wrocławskiej w pewien weekend padł rekord – sprzedano 100 stulitrowych beczek piwa, czyli 10 tysięcy litrów. To 20 tysięcy kufli!

Moim zdaniem 13:18 05-07-20192 1

Nazajutrz, w poniedziałek po tym weekendzie, Andrzej Ulanicki, współwłaściciel piwiarni (drugim był brat Ryszard), były bramkarz Victorii Września i paru innych klubów, dla stałych klientów otworzył beczkę i rozlał za darmo – ku histerycznej uciesze zgromadzonych. Później taka sytuacja – 100 beczek – już się nie powtórzyła. Padało 70-80 bek w weekend, ale stówka padła tylko ten raz.

Mnie dane było spotkać się z Andrzejem na boisku, w drużynie oldbojów Victorii. Pikuś oczywiście na budzie, ja na forstoperze. Udzielił mi wtedy wielu cennych rad na temat tego, jak mam się ustawiać, w jaki sposób atakować przeciwnika. Był przy tym niezwykle wesołym człowiekiem, powszechnie lubianym i szanowanym – o jego licznych wyczynach krążyły legendy. Zmarł kilkadziesiąt godzin temu. Przegrał walkę z nowotworem.

Waldemar Śliwczyński

redaktor naczelny „Wiadomości Wrzesińskich”

Thumb tem podsumowanie dai

Damian Idzikowski

13:18 05-07-2019