Zbliża się pierwszy dzwonek w roku szkolnym. Kto nie może się doczekać, a kto będzie tęsknić za wakacjami?

Rozpoczęcie roku szkolnego wiąże się z licznymi emocjami – dla dzieci, rodziców i dziadków, ale też dla pracowników oświaty.

temat tygodnia 14:02 24-08-20194 7

Zajęcia w roku szkolnym 2019/2020 rozpoczną się 2 września. Po raz pierwszy na korytarzach szkół zabraknie gimnazjalistów.

Jak co roku czas wakacji to nie tylko czas poprawek czy rekrutacji do szkół, ale też remontów. Tradycyjnie sprawdzimy, co zmieniło się w szkołach powiatu wrzesińskiego. Ostatnie prace wokół Samorządowej Szkoły Podstawowej nr 2 we Wrześni jeszcze trwają – zorientujemy się, czy ekipa remontowa wyrobi się przed pierwszym dzwonkiem.

Przeanalizujemy też, co jeszcze pozmieniało się w szkołach. Czy to, że ostatnie klasy gimnazjalne opuściły szkolne mury, sprawi, że zmieni się sytuacja w podstawówkach? Czy część nauczycieli została bez pracy, czy może pojawiły się braki kadrowe? O tym wszystkim przeczytacie w najbliższym numerze „Wiadomości Wrzesińskich”.

Ankieta

Rodzice uczniów szkoły podstawowej otrzymują wsparcie od państwa – w postaci 300+ oraz darmowych podręczników. Czy to wystarcza na wyprawkę?

A póki co zapraszamy do dyskusji oraz głosowania w ankietach. Ciekawi nas, co macie do powiedzenia w temacie rozpoczęcia nowego roku szkolnego – bez względu na to, czy jesteście rodzicami, nauczycielami, dziadkami, czy też sami lada dzień rozpoczniecie naukę.

Ankieta

Już 2 września rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Jak się czujesz w związku z tym?

Rozpoczęcie roku szkolnego oznacza też, że zbliża się referendum dotyczące strajku nauczycieli. Prezydium Związku Nauczycielstwa Polskiego podejmie 26 sierpnia decyzję, jaką formę miałby przyjąć strajk i kiedy miałby się rozpocząć. Wtedy też zostanie podjęta decyzja o dacie ewentualnego referendum (nieoficjalnie mówi się o 2 września). Z ankiet przeprowadzonych wśród 7 tys. nauczycieli wynika, że 40 proc. uważa, że strajk jest potrzebny, a 19 proc. opowiada się przeciwko.

Ankieta

Czy dojdzie do kolejnego strajku nauczycieli?

Thumb anna tess go%c5%82embiowska fot idzikowski 1

Anna Tess Gołębiowska

14:02 24-08-2019