Zawodnicy Wrzesińskiego Klubu Karate ponownie z sukcesami (galeria)

Po prawie trzymiesięcznej przerwie udział w zawodach wznowili zawodnicy Wrzesińskiego Klubu Karate. Wrześnianie podczas turnieju w Środzie Wlkp. ponownie zdobyli mnóstwo medalowych miejsc.

sporty walki rok temu 0

XXIII Ogólnopolski Turniej Karate Dragon Cup 2017 przeprowadzono w dniu 04.03.2017 r. w Środzie Wlkp. Turniej odbywał się pod patronatem Polskiego Związku Karate i WKF. W zawodach wzięło udział 370 zawodników z 34 klubów z całej Polski. W klasyfikacji medalowej WKK uplasował się na czwartym miejscu z dorobkiem 6 złotych, 4 srebrnych i 8 brązowych medali.

Podczas zawodów Wrzesiński Klub Karate reprezentowało 13 zawodników z trenerem Arkadiuszem Borowiczem. Świetny debiut zakończony zdobyciem pierwszego miejsca zaliczyła drużyna pierwszego kroku (PK - trenujący od września 2016 roku) w składzie: Nadia Piaskowska, Ada Witaszak, Patrycja Błaszak. Ada Witaszak zdobyła również brązowy medal w Kata PK 2009.

Drużyna dziewcząt w składzie: Wiktoria Pigłowska, Marika Rybak i Julia Sworek stanęła na najwyższym stopniu podium. Sukcesem zakończył się także występ chłopców w składzie: Klaudiusz Bandulik, Mikołaj Siepielski i Karol Kostrzewa, którzy stanęli tylko o jeden stopień niżej zdobywając srebrny medal.

Wiele emocji przyniosły również starty indywidualne. Julia Polaczyk zdobyła swój pierwszy złoty medal w kumite dziewcząt 2007-2006, oraz 2 brązowe krążki w kata i fuku-go. Karol Kostrzewa startujący w młodzikach zdobył oprócz srebra w drużynie jeszcze dwa brązowe krążki w kata i kumite oraz pierwsze punkty do rankingu młodzików. Klaudiusz Bandulik wywalczył natomiast srebrny medal w kumite, a Jakub Sworek srebro w fuku-go. Świetny występ zanotowała Wiktoria Pigłowska, która przywiozła komplet medali: złoto w drużynie, srebro w kumite (ulegając tylko klubowej koleżance) oraz brąz w fuku-go. Marika Rybak z kolei oprócz złota drużynowego zdobyła również brązowe medale w kata i kumite.

- Na pierwsze zawody w sezonie jechaliśmy celem sprawdzenia naszych umiejętności i postępów zrobionych przez zimę. Były to bardzo trudny turniej z bardo liczną obsadą z całej Polski, tym bardziej cieszy fakt tak wysokiej formy naszych zawodników. Wielka niespodziankę sprawiły nam nasze dzieciaki dzięki, którym w klasyfikacji medalowej zajęliśmy mocną 4 pozycję w gronie 34 klubów. Nasza zawodniczka Julia Sworek zajęła pierwsze miejsce w klasyfikacji ogólnej zawodników zdobywając we wszystkich swoich konkurencjach złoty medal (kata, kumite, fuku-go, kata drużynowe) – przedstawiał po zawodach prezes WKK Tomasz Kostrzewa.

Thumb ww czerniak

Robert Czerniak

rok temu 0