Zamach czy przypadek? Groźny wypadek posła Bartosza Józwiaka na ulicach Warszawy

12 sierpnia poseł ziemi wrzesińskiej Bartosz Józwiak z Kukiz 15’ brał udział w groźnym wypadku drogowym na ulicach Warszawy. Prawicowe media powiązały ten fakt z jego ostrymi wypowiedziami na temat ustawy hazardowej.

aktualności 9 miesięcy temu 23

Sprawę ujawnił wczoraj portal w wPolityce.pl. Tekst można przeczytać TUTAJ.

Do zdarzenia doszło w nocy 12 sierpnia przy ul. Wawelskiej w Warszawie. Bartosz Józwiak był pasażeren volvo, którego kierowcą był inny poseł Kukiz 15’ Tomasz Rzymkowski. Auto stało na czerwonym świetle, gdy nagle z prędkością 140 km/h uderzyło w niego audi. Jakimś cudem parlamentarzystom nic się nie stało, tak jak i sprawcy wypadku.

Ankieta

Czy twoim zdaniem życie posła Bartosza Józwiaka jest zagrożone?

Portal wPolityce.pl zasugerował że to kolejny dziwny wypadek, który spotyka parlamentarzystów Kukiz 15’. W tajemniczych okolicznościach zginął poseł tego klubu Rafał Wójcikowski. Jak wykazało śledztwo ktoś przeciął przewody hamulcowe w jego samochodzie. Parlamentarzysta także pracował nad nową ustawą hazardową.

Ponadto prawicowy portal wiąże wypadek posłów z ich działalnością w parlamencie. Bartosz Józwiak bierze czynny udział w debacie nad nową ustawą hazardową. I nie stroni od ostrych i kontrowersyjnych wypowiedzi. Z kolei Tomasz Rzymkowski jest członkiem sejmowej komisji śledczej w sprawie Amber Gold.

Wypowiedzi posła Bartosza Józwiaka na temat nowej ustawy hazardowej:

Oświadczenie posła Bartosza Józwiaka

W związku z informacjami podanymi przez portal wPolityce.pl oraz dalszymi publikacjami medialnymi, dotyczącymi wypadku samochodowego, którego byłem uczestnikiem wraz z posłem Tomaszem Rzymkowskim, pragnę oświadczyć:

Faktem jest, że wypadek miał miejsce w sierpniu tego roku, w Warszawie, przy Rondzie Lotnika, o godzinie 2.10, w trakcie naszego powrotu z wyjazdu poselskiego do Lwowa.

Faktem jest, że nasz samochód stał w miejscu, na czerwonym świetle i został uderzony z dużą prędkością (140 km/h to jak najbardziej prawdopodobna prędkość) przez samochód marki Audi. Nie przypominam sobie aby na miejscu, w mojej obecności, dokonano pomiaru drogi hamowania pojazdu.

Faktem jest, że wypadek nagrał na kamerze Pan taksówkarz, któremu za przytomność umysłu i ogromny rozsądek chcę bardzo podziękować.

Faktem jest, że wypadek był poważny, mimo, że nikomu istotnego się nie stało (Ot drobne bóle kręgosłupa czy tym podobne) Faktem jest, że samochód posła Rzymkowskiego (Volvo S80) po tym wypadku nadaje się na złom i nie ma szans przywrócenia mu zdolności użytkowych

Faktem jest, że jeden z uczestników wypadku oddalił się z miejsca wypadku.

Faktem jest że auto sprawcy miało rejestracje z powiatu Opoczno.

Faktem jest, że na miejscu był dwie karetki, dwa wozy Straży Pożarnej i dwa radiowozy

Faktem jest, że auto sprawcy w ostatniej chwili wpadło w poślizg, co spowodowało, że uderzenie nastąpiło w osi jezdnej pojazdu (centralnie w tylne koło) co w dużej mierze zamortyzowało siłę uderzenia i spowodowało mniejsze szkody. Gdyby to uderzenie nastąpiło centralnie w tył samochodu, straty i konsekwencje byłyby dużo większe.

Faktem jest, że ubezpieczyciel sprawcy do dziś nie może się z nim skontaktować (sprawca nie odbiera telefonu), co utrudnia uzyskanie odszkodowania i powoduje liczne problemy formalne

Tyle faktów. Co do reszty informacji zawartych w publikacjach, niestety nie mam wystarczającej wiedzy aby się wypowiadać. Powiem tylko jedno co mnie uderza. To, że polskie prawo za taki wypadek, spowodowany głupotą i bezmyślnością, nakłada maksymalnie karę mandatu 500 zł i kilka punktów. Szanowni Państwo, srożej ścigamy za dużo drobniejsze wykroczenia. A tu powinniśmy bezwzględnie zabierać prawo jady. To nie był zbieg okoliczności, ale świadome naruszanie zasad bezpieczeństwa. Wszak ten człowiek może szybko uiścić tak drobny mandat i za chwilę już kogoś zabić. Bo jedno po tym wypadku widziałem. Kompletny brak skruchy i refleksji. Raczej uśmiechy, głupie miny itp. I to mnie przeraża, bo naprawdę dajemy dalej szaleć drogowym wariatom. Kto zwróci życie tym kogo zabiją?

Thumb ww biernat

Filip Biernat

9 miesięcy temu 23