Wzięli co swoje. Piłkarze Victorii pewnie ogrywają Olimpię Koło

Pojedynek z zamykającą ligową tabelę Olimpią Koło zakończył się pewnym zwycięstwem piłkarzy Victorii. W pierwszej połowie grający bardzo ambitnie gospodarze potrafili skutecznie się bronić wprowadzając w szeregi wrześnian nieco nerwowości.

piłka nożna 10:22 07-04-20190 0

Od pierwszych minut sobotniego pojedynku przewagę optyczną w polu uzyskali zawodnicy Victorii. Gracze Olimpii postanowili skupić się przede wszystkim na grze obronnej próbując wyprowadzać kontry. Zagrozić bramce Victorii im się nie udało, ale zwiększenie liczby zawodników w defensywie spowodowało, że i wrześnianom stwarzanie klarownych sytuacji strzeleckich przychodziło z wielkim trudem. Jedyny gol tej części gry padł w 13. min. Bramkarza Olimpii po strzale z narożnika pola karnego pokonał Szymon Krawczyński. Piłka po drodze do bramki odbiła się jeszcze od obrońcy gospodarzy.

Po przerwie grający z wiatrem zawodnicy Victorii zaczęli coraz skuteczniej przebijać się przez szyki obronne miejscowych. W 60. min wrześnianie podwyższyli na 2:0. Po podaniu Huberta Oczkowskiego Maciej Szczublewski wszedł z piłką w pole karne, umieszczając ją potem w bramce Olimpii po strzale po długim rogu. W następnych minutach bliski trafienia był Kamil Kanior. Futbolówka po jego uderzeniu z dystansu przeszła jednak minimalnie obok słupka. Szansę bramkową miał także Oczkowski, który posłał piłkę nieco za wysoko. Wynik meczu na 3:0 dla wrześnian ustalony został w 82. min. Po podaniu Patryka Krzyżanowskiego Szczublewski zdołał uwolnić się od opieki obrońcy Olimpii umieszczając tym razem futbolówkę w siatce przy krótkim słupku.

Victoria Września zagrała w składzie: T. Nowicki – Garstka, Lisiecki, Marzyński (39. Szczublewski), Majewski – Kanior (88. B. Nowicki), Krawczyński, Kruszyński, Oczkowski, Krzyżanowski – Jankowski (60. Dominik Szymański)

IV liga, Olimpia Koło – Victoria Września 0:3 (0:1)

10:22 07-04-2019