Wypadek koło Węgierek. Nie żyje 19-letni motocyklista

W niedzielę, 18 czerwca przed godziną 11.00 doszło do tragicznego wypadku na drodze K-92 w okolicach Węgierek.

na sygnale 11 miesięcy temu 11

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierujący oplem zafirą 65-letni mieszkaniec Poznania jadąc z Wrześni w kierunku Słupcy z niewyjaśnionych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu, na którym znajdował się 19-letni motocyklista jadący w kierunku Wrześni. Doszło do zderzenia się pojazdów.

W wyniku uderzenia 19-latek jadący kawasaki wpadł na przeciwległy pas ruchu i czołowo zderzył się z jadącym do Słupcy 25-letnim mieszkańcem Poznania. Motocyklista, mieszkaniec Słupcy poniósł śmierć na miejscu.

– Czynności na miejscu zdarzenia zostały wykonane pod nadzorem Prokuratora Rejonowego we Wrześni. Pojazdy uczestniczące w wypadku zostały zabezpieczone na policyjnym parkingu. Przedmiotowe zdarzenie zostanie objęte śledztwem prokuratorskim – mówi Adam Wojciński, rzecznik wrzesińskiej policji.

Wrzesińska policja apeluje o zachowanie daleko idącej ostrożności na drodze.

– Kończy się długi czerwcowy weekend, wielu z nas spędza go poza swoim miejscem zamieszkania. Akurat na dzisiaj przypada dzień powrotów. W związku z tym pamiętajmy, że pośpiech nie jest dobrym doradcą. Jedźmy wolniej i skupiajmy się na drodze. Pamiętajmy także o wypoczynku przed ruszeniem w podróż powrotną do domu – kończy A. Wojciński.

Thumb 20170528 165212

Łukasz Różański

11 miesięcy temu 11