Wygrana na inaugurację I ligi. Siatkarze APP Krispol zdobyli Sanok

Wrześnianie przełamali złą passę w ligowych meczach z TSV Sanok. W dotychczasowych pierwszoligowych pojedynkach wygrali zaledwie jednego seta. W sobotę na boisku rywala odbili sobie to z nawiązką.

siatkówka 2 miesiące temu 5

Początek pierwszego seta był wyrównany. Wrześnianie zdobyli dwupunktową przewagę (12:10) po ataku z lewego skrzydła Damiana Dobosza. Zaraz potem miał miejsce decydujący fragment seta. Na zagrywkę wszedł Marcin Iglewski i zaserwował dwa asy, a oczko blokiem dołożył Dobosz. Przy 15:10 trener gospodarzy ratował się czasem. Siatkarze z Sanoka zbliżyli się szybko na dystans jednego punktu (19:18), ale na nic więcej w tym secie nie było ich stać. Dwie ostatnie piłki w inauguracyjnej partii zdobył Jędrzej Maćkowiak.

Druga partia rozpoczęła się równie dobrze. Po dwóch kolejnych błędach w ataku przyjmującego Pawła Rusina, APP Krispol prowadził 4:1.Nasz przewaga wzrosła do sześciu oczek (11:5) po asie Dobosza i błędzie technicznym jednego z rywali. Gdy wrześnianie prowadzili 16:9, mało kto w hali TSV zakładał, że karta może się odwrócić. Zaszczytu zakończenia seta dostąpił Dobosz.

W trzeciej odsłonie, po dwóch kontrach Artura Pasińskiego, prowadziliśmy 3:0, a 7:2 po kontrze zakończonej przez Marcina Iglewskiego.

Od stanu 13:9 zanotowaliśmy okres gorszego przyjęcia, trener Marian Kardas był zmuszony brać czas, a i tak gospodarze wyszli na pierwsze w całym meczu prowadzenie 17:16. Bardzo ważną piłkę na kontrze z pierwszej strefy wygrał Iglewski (21:19) i dwupunktowe prowadzenie dowieźliśmy do końca pojedynku.

Igła został wybrany MVP meczu.

TSV Sanok – APP Krispol Września 0:3 (20, 18, 23)

I set: 3:4, 6:8, 10:12, 12:16, 18:20, 20:25

II set: 1:4, 5:8, 6:12, 9:16, 13:20, 18:25

III set: 1:4, 4:8, 8:12, 14:16, 19:20, 23:25

APP Krispol: Marcin Iglewski, Krzysztof Antosik, Artur Pasiński, Damian Dobosz, Tomasz Narowski, Jędrzej Maćkowiak, Michał Wroniecki (libero) oraz Filip Troczyński i Patryk Napiórkowski.

W piątkowym wydaniu zamieścimy wypowiedź trenera Mariana Kardasa, przedstawimy najważniejsze statystyki pojedynku oraz napiszemy o kontuzji Mateusza Jasińskiego. Nie zabraknie oczywiście zapowiedzi kolejnego meczu, bo już w sobotę zagramy we własnej hali z Wałbrzychem.